Головна Здоров'я Стрибки на скакалці: які хвороби допоможуть лікувати і кому скакалка категорично заборонена

Стрибки на скакалці: які хвороби допоможуть лікувати і кому скакалка категорично заборонена

mamabook
1732 Переглядів
скакалка

скакалкаСтрибки на скакалці – зовсім не дитяче захоплення. Найкращі персональні тренери часто вводять скакалку як базову кардіовправу. Стрибати на скакалці не так легко, як може здаватися. Тут важливі і витривалість, і правильний ритм, і тривалість виконання вправи. Також скакалка дозволяє ускладнювати техніку стрибків, виконуючи їх по черзі чи на одній нозі. Наш сайт Mamabook розповість про всі корисні властивості та протипоказання стрибків на скакалці.

Чому корисно стрибати на скакалці

У кожному тренажерному залі обов’язково знайдеться скакалка, яку можна використовувати для розігріву тіла, ефективної заминки чи чергування типів тренувань. Стрибки стали настільки універсальною вправою, що практикуються у фітнесі, різних видах єдиноборств, футболі, боксі, кросфіті.

Регулярно стрибаючи на скакалці, ви зможете покращити координацію, ступінь витривалості, підвищити інтенсивність тренувань, спалити зайві калорії. Стрибки можна використовувати як окрему вправу, так і в комплексі.

Головні корисні властивості стрибків на скакалці:
  • Підвищується анаеробна витривалість.
  • Це можливість швидко схуднути.
  • Розганяє метаболізм.
  • Укріплює ахілесове сухожилля.
  • Профілактика та лікування плоскостопості.
  • Тренування реакції, спритності.
  • Покращення коориднації.
  • М’язи ніг стають біль виражені, рельєфні.
  • Профілактика застою лімфи.
  • Укріплюють органи дихальної системи.

 

Динамічних навантажень під час скакали немає, оскільки м’язові волокна не встигають повністю скорочуватися та розтягуватися. Але сама вправа виконується в інтенсивному темпі, тому в процесі стрибків задіяні відразу декілька груп м’зів: квадрицепс, біцепс бедра, литкові. Якщо прослідкувати взаємозв’язок між фасціями, то стрибки також дають серйозні навантаження на сідниці, черевний прес.

Під час стрибків кисті прокручують ручки скакалки. Амплітуда цих рухів невелика, але важлива частота повторень. Тому стрибки на скакалці укріплюють дрібні м’язи кисті, знімають зажими з передпліччя, вирішують проблеми спазмованих м’язів. Якщо ви цілий день сидите на роботі за комп’ютером, то помічали гострий, прострілюючий біль у кистях. Це початок розвитку небезпечного захворювання – тунельного синдрому. Саме вправи зі скакалкою забезпечують профілактику запалення зап’ястного каналу.

Також завдяки скакалці ми вчимося підтримувати рівновагу тіла. Після 2-3 тижнів регулярних стрибків покращується вестибулярний апарат. І людей, яких раніше нудило в транспорті, більше не хвилює ця проблема.

Яка користь скакалки для чоловіків

Найуразливіший орган у чоловічому тілі – серце. Відповідно, і вся судинна система. Починаючи з 40 років, у чоловіків різко зростає ризик розвитку численних захворювань серцевих м’язів і судин. Найпоширеніші чоловічі діагнози – інсульт, атеросклероз, інфаркт, аритмія. Також нерідко чоловіки з віком починають страждати від гіпертонії, частішають гіпертонічні кризи.

Займатися профілактикою захворювань, укріпляти серцевий м’яз, судини потрібно з молодого віку. Для серця дуже важливі кардіотренування. Стрибки на скакалці допоможуть залишатися серцю сильним і витривалим, нормалізують серцевий ритм і артеріальне дихання. Аби захистити себе від хвороб, стрибати на скакалці потрібно хоча б 2 рази на тиждень. Важливо, аби під час стрибків частота скорочень серця підвищувалася до 120 ударів/хв.

Користь скакалки для жінок

Більшість гінекологічних захворювань, проблемні пологи та важка вагітність пов’язані із застійними процесами в малому тазі. Через порушення кровообігу жіночі репродуктивні органи не отримують необхідний кисень, поживні речовини, стрімко накопичують продукти розпаду клітин. Як результат – серйозні запальні процеси та безпліддя.

Класичний фітнес не здатен запустити мікротоки та нормалізувати кровообіг у замкненій системі. Присідання, біг, випади не вирішують цю проблему. Стрибки на скакалці відносяться до переліку тих вправ, які здатні забезпечити здоров’я жіночих органів. Систематичні поштовхи дають необхідний ефект. Тому скакалка – необхідна профілактика ряду захворювань, стрибки вирішують проблемну менструацію та прояви клімаксу.

Скакалка для схуднення

Підраховано, що за 60 хвилин стрибків у середньому можна спалювати 800-1200 калорій. Усе залежить від інтенсивності виконання вправи. Скакалка є потужною жироспалючою вправою. Стрибати на скакалці можна будь-де і з будь-якою частотою. Вправа створює енергодефіцит, який прирівнюється до виконання марафонських дистанцій. Тому після 2 тижнів регулярних тренувань можна скинути перші 3-5 кг ваги.

Кому скакалка протипоказана:

  • Людям із захворюванням судин в гострій формі.
  • При серцевій недостатності.
  • При пневмонії.
  • При вагітності та лактації.
  • При варикозі ніг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Унікальний рецепт балійського напою для суперздоров’я

Читайте також