Головна Вагітність Чи можна вагітним «Но-шпу»?

Чи можна вагітним «Но-шпу»?

mamabook
20190 Переглядів
Вагітність

Вагітність

Прийом будь-яких ліків під час вагітності – завжди ризик. Безліч препаратів протипоказані для вагітних. Як же позбутися головного болю і які анальгетики безпечно приймати? Наш сайт Mamabook пояснить, чи безпечно приймати препарат «Но-шпа» (дротаверин) вагітним.

«Но-шпа» безпечна чи ні?

Вагітним не варто хввилюватися. «Но-шпа» вважається абсолютно безпечним препаратом. Дротаверин не шкодить ні матусі, на малюку. Більше того, за рекомендаціями лікарів цей препарат повинен бути в аптечці кожної вагітної. Навіщо?

Річ у тому, що в більшості вагітних матка знаходиться у підвищеному тонусі. І цей стан небезпечний для малюка. Саме в такій ситуації допомагає «Но-шпа». Препарат ефективно та безпечно зменшує напруження мускулатури матки.

У яких випадках призначають препарат вагітним:

  • Підвищений тонус матки.
  • Головний біль.
  • Сильний біль перед початком пологів.
  • Спазмування м’язів, пов’ящане із захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту.

Як приймати «Но-шпу»: дозування та показання

Препарат приймається, якщо вагітна відчуває напруження, біль в області живота. Згідно інструкції, приймати можна по 6 таблеток дротаверина за добу. Найефективніше приймати за таким графіком: 2 таблетки вранці, 2 таблетки в обід та 2 таблетки ввечері.

Через скільки діє «Но-шпа»

Позитивний лікувальний ефект спостерігається вже через 2-3 доби прийому препарату. Зменшується біль знизу живота і знижується тонус матки. Також «но-шпа» допомагає нормалізувати серцеву діяльність плоду. Клінічні дослідження показали, що при прийомі дротаверину внутрішньом’язово зникають прояви тахікардії у малюка.

 

«Но-шпа» на пізніх термінах вагітності

Препарат з обережністю варто вживати починаючи з 3 триместру. Призначити таблетки та рекомендовану дозу повинен лікар. Адже дротаверин знімає тонус матки, розслабляючи м’язи. І це підвищує ризик викидня або передчасні пологи.

Не даремно «Но-шпу» нерідко призначають у вигляді ін’єкцій перед пологами. Вона знижує больовий синдром, прискорює процес пологів, знижує ризик розривів.

Дротаверин при пологах

При підготовці до пологів «Но-шпа» вводить ін’єкційно, а не приймається у вигляді таблеток. Препарат колють внутрішньом’язово або внутрішньовенно через крапельниці. Вводити можна не більше 2 ампул на добу (при дозуванні в 40 мг дротаверину на 1 ампулу).

Під час пологів «Но-шпу» вводять у дозуванні не більше 80 мг з проміжками мінімум в 2 години.

Протипоказання

«Но-шпу» не можна приймати вагітним, яким поставлено діагноз істміко-цервікальна недостатність. У вашому випадку лікар повинен призначити інший препарат з аналогічним принципом дії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Болить голова під час вагітності – як зняти біль без ліків

плашка

Читайте також