Головна Дошкільнята 5 частих випадків, коли дитина потребує консультації в психолога

5 частих випадків, коли дитина потребує консультації в психолога

mamabook
223 Переглядів
сон

сон

До 18-річного віку психіка людини залишається нестабільною та вразливою. Якщо розглядати цей проміжок часу, то дитина на шляху до дорослішання переживає декілька серйозних кризових станів. Це перше відвідування дитсадку та школи, підлітковий період, закінчення шкільного навчання та перші кроки в самостійне життя. Протягом дорослішання сина чи дочки дуже важливо підтримувати здорову атмосферу в родині. Якщо батьки не можуть порозумітися між собою, то їй необхідна консультація сімейного психолога. Інакше емоційна нестабільність дорослих негативне вплине на стан дитини.

Дізнайтеся, які прояви в поведінці сина чи донька сигналізують про порушення психіки? У яких випадках слід відвідати спільно дитячого психолога?

Розлучення батьків

Цю життєву ситуацію важко переживають навіть дорослі, у яких вже є власні діти. Для дитини будь-якого віку (навіть у 40 років) розлучення асоціюється із втратою сімейного затишку, страхом перед майбутнім. Навіть якщо батьки продовжують підтримувати дружну та неагресивну поведінку, варто профілактично сходити з дитиною до психолога. Саме фахівець повинен оцінити стан доньки чи сина та визначити, наскільки травматичним виявився процес розлучення батьків.

Что делать: ссоры с мужем из-за детей

Відсутність успіхів у школі

Чимало батьків помилкового пов’язують погані оцінки дитини з відставанням у розвитку та низькими розумовими здібностями. Пригнічений стан школяра може бути пов’язаний з його асоціальністю серед однолітків. Якщо хлопчика чи дівчинку принижують, не приймають до свого кола спілкування, то дитина знижує свою самооцінку та втрачає мотивацію. Тож нерідко конфлікти з однолітками – це причина поганої успішності в школі.

школа

Енурез

Нічне нетримання сечі зазвичай розглядають лише в розрізі фізіологічної проблеми. Тобто пов’язують енурез із хронічними захворюваннями сечостатевої системи, ендокринними порушеннями, повільним розвитком церебральних центрів сечоспускання. Проте існує зв’язок із стресом. Якщо дитина у віці 4-5 років перенесла психологічну травму, розвивається вторинний енурез.

Психологічні причини нетримання сечі в дітей:

  • переїзд на нове місце проживання;
  • зміна дитячого садка чи початкової школи;
  • конфлікти батьків;
  • поява молодшого братика чи сестрички.

сон

Нічні жахи

Нерідко ця проблема пов’язана із перенасиченням інформації. Діти з раннього віку сидять із гаджетами, а дитячий мозок не встигає засвоювати всі отримані дані. Його активність провокує нічні жахіття. Також причиною поганого сну та страшних снів можуть бути інші фактори:

  • важка емоційна ситуація в родині;
  • інфекційні захворювання;
  • ситна та пізня вечеря в дитини;
  • активні ігри, перегляд мультиків перед сном.

страшний сон

Криза 3 років

Трирічний вік – це перший важкий переломний психоемоційний стан. Він властивий для усіх діток без винятку. У когось він минає на фоні перепаду настроїв, істерик, у в когось – із відмовою від їжі, з нічними страхіттями, втратою ваги та навіть небажанням спілкуватися із однолітками, членами родини. Тож варто профілактично поспілкуватися із дитячим психологом, аби попередити можливі проблеми в період трирічного віку.

Читайте також