Головна Краса Мішки під очима: 10 причин їх появи і як позбутися

Мішки під очима: 10 причин їх появи і як позбутися

mamabook
784 Переглядів
шкіра

шкіраМішки під очима сприймаються як естетична проблема. Чоловіки взагалі ігнорують їхнє утворення, не підозрюючи про проблеми зі здоров’ям. Адже мішки під очима – гарний спосіб розпізнати ряд серйозних захворювань. Чому вони утворюються і які способи лікування бувають? Розповість наш сайт Mamabook

Причини появи мішків під очима

Ця проблема характерна і чоловікам, і жінкам – і з віком мішки проявляються дедалі більше. Вони можуть мати тимчасовий характер або вже стати постійною проблемою. Головна причина мішків – набряки під очима, які свідчать про порушення обмінних процесів у всьому організмі.

Застій рідини може відбуватися з двох причин:

  • Ознака накопичення токсинів в усьому організмі.
  • Порушення лімфотоку.

Аби розбавити концентрацію отрути і не дати токсинам пошкодити клітини, організм транспортує в проблемну зону велику кількість води. Це і пояснює ранковий набряк обличчя і мішків під очима після застілля та вжитого алкоголю. Якщо вживання спиртних напоїв стає регулярним, то мішки під очима вже не минають самостійно.

Якщо у вас порушений обмін ліфми, то це особливо помітно в зонах, де шкіра ніжна та тонка. Тож мішки під очима є першим сигналом про застій лімфи.

Інші можливі причини мішків під очима:
  • Хронічний стрес та постійна втома.
  • Порушення сну, хронічне недосипання.
  • Сон у неправильній позі, який стимулює застійні процеси в зоні обличчя.
  • Звичка вечеряти пізно та пити рідини перед сном.
  • Куріння.
  • Зловживання сіллю, цукром.
  • Захворювання судин.
  • Запалення носових пазух.
  • Патологічні процеси при загостренні алергії.

Чому виникають мішки під очима в жінок

У випадку з жінками проблема мішків під очима зустрічається значно частіше. Це пов’язано із фізіологічними властивостями організму, з регулярним використанням косметики.

Гормональний фон. Будь-які гормональні порушення в жіночому організмі неодмінно ведуть до набряків обличчя, у тому числі й утворення мішків. Особливо посилюється проблема в період менструації. Також мішки більш помітні з віком, коли гормональний дисбаланс пов’язаний із початком клімаксу. У період 40-45 років мішки можуть утворюватися дуже різко.

Невдало підібрана косметика. Шкіра навколо очей дуже чутлива та делікатна. Якщо неправильно підбирається косметику для догляду, то шкіра стає тоншою, проявляється капілярна сітка і постійний набряк. Мішки можуть з’явитися через агресивне використання маскуючих засобів – густі тональній основи, коректори, пудри.

Куріння. У жінок-курців мішки під очима особливо виражені. Ця проблема проявляється сильніше, ніж у чоловіків. Куріння негативно впливає на стан шкіри – навіть після відмови від куріння шкіра вже не відновлюється на 100 відсотків і не повертається до попереднього стану.

Зловживання патчами. Гідрогелеві патчі накладаються на зону під очі. Їхнє головне завдання – інтенсивно зволожувати шкіру. Завдяки цьому шкіра протягом дня виглядає молодшою, зволоженою, без мімічних зморшок. Але використовувати патчі потрібно чітко за інструкцією. Тримати їх можна не довше 15 хвилин. Як тільки патчі підсохнули, вони починають забирати вологу вже зі шкіри. Якщо зловживати патчами і тримати довше, ніж вказано в інструкції, вже через 2 тижні стан шкіри під очима різко погіршиться. Вона буде сухою, зі зморшками, пігментацією, можуть з’явитися мішки.

 

Лікування захворювання: до якого лікаря звернутися

Виражені мішки під очима, які не залежать від особливостей харчування, режиму сну, кількості випитої води, вимагають консультації в спеціаліста. По-перше, потрібно замилитися про захворювання судин. Особливо насторожувати повинен нетиповий колір шкіри в цій зоні (рожево-сірий, синій, надмірно світлий, сильно пігментований) або нерівномірна припухлість. Лікар-флеболог призначить необхідні аналізи та у випадку підтвердження захворювання судин – відповідну терапію. Якщо мішки під очима є симптомом хвороби, то вони минають самостійно після лікування.

Один із радикальних методів терапії – хірургічне втручання. Видалення мішків має не лише естетичну функцію. Наявність хронічної припухлості здатна спровокувати асиметрію обличчя та погіршення зору.

Якщо мішки під очима пов’язані із порушенням гормонального фону, то проблема також минає після гормональної корекції. Необхідний прийом препаратів призначає лікар-ендокринолог або спеціаліст вузького профілю – мамолог, гінеколог.

Народні методи від мішків під очима

Холодні компреси. Гарно вирішує проблему набряків щоденний масаж під очима за допомогою кубиків льоду. Масаж повинен тривати не більше 2-3 хвилин. Льодом потрібно проводити по масажних лініях – від куточків очей до зовнішньої сторони. Заморожувати потрібно не просту воду, а тонізуючі трав’яні відвари. Один із ефективних способів прибрати мішки – це масаж замороженим концентрованим зеленим чаєм. Також гарно працює відвар ромашки.

Алое вера. Унікальна за своїми властивостями рослина містить велику кількість природних антиоксидантів і вітамінів Е. Аби прибрати набряки, потрібно щоденно наносити невелику кількість соку алое на проблемну зону та ніжно масажувати шкіру.

Ефективні косметичні засоби

Прибрати мішки під очима допоможуть комплексні міри – зміна харчування, режиму сну, а також грамотно підібрана косметика. Існують різні види кремів і сироваток, які випускаються спеціально для боротьби із набряками під очима. Вони одночасно посилюються тургор шкіри, нормалізують місцеву мікроциркуляцію крові. У склад такої косметики входять екстракт равликів, морський колаген, екстракт кінського каштану, альгінати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно користуватися міцелярною водою

Читайте також