Головна Вагітність Що таке донорство яйцеклітин і хто може стати донором

Що таке донорство яйцеклітин і хто може стати донором

mamabook
185 Переглядів
лікар

лікар

Дедалі більше подружніх пар сьогодні змушені почути вирок про безпліддя. Статистика демонструє щорічне зростання патологій, тому близько 20-23% подружь зіштовхується з подібною проблемою. Жіноче безпліддя не завжди пов’язане лише з однією причиною. Зазвичай це комплекс негативних факторів, які впливають на емоційний та фізичний стан жінки. Зокрема до безпліддя призводить хронічний стрес, гормональні порушення, незадовільний стан довкілля, низька якість продуктів харчування та надмірне використання пестицидів, антибіотиків, гормонів при вирощуванні рослин, тварин. На сайті https://itmed.org/clinik_articles/naslidki-dlya-donora-yaytseklitin-shcho-neobkhidno-znati-donoru/ ви детально можете дізнатися, які сучасні методи дозволяють парам стати батьками. І чи існують якісь наслідки для донора яйцеклітини.

Що слід знати про донорство яйцеклітин

Це процес, при якому жінка добровільно передає свої яйцеклітини для використання іншим парам або жінкам, які не можуть мати дітей через різні медичні причини. Зазвичай донорство використовується в програмах штучного запліднення, де яйцеклітини донора об’єднуються зі спермою партнера або донора для створення ембріона. І згодом його переносить до матки жінки-реципієнта.

Процес донорства передбачає, що жінка пройде курс стимуляції яєчників для збільшення кількості яйцеклітин, які можна зібрати під час процедури пункції яєчників. Ці клітини потім будуть використовуватися для створення ембріонів в штучних умовах, тобто за межами організму.

Донорство є важливою альтернативою для багатьох пар. Однак, процедура має свої ризики та обмеження, і перед тим, як прийняти рішення про донорство яйцеклітин, важливо звернутися до фахівців та отримати всю необхідну інформацію.

узд

Хто може стати донором яйцеклітини?

Не кожна жінка може стати донором яйцеклітини, оскільки процедура вимагає певного рівня здоров’я та  характеристик яйцеклітин. Ось загальні критерії, які висуваються до жінки-донора:

  • Вік між 18 та 35 років.
  • Гарний стан здоров’я, відсутність патологій та серйозних хронічних захворювань.
  • Немає генетичних захворювань, які можуть бути успадковані дитині.
  • Немає історії зараження такими вірусними захворюваннями, як ВІЛ або гепатит.
  • Відсутні проблеми з органами репродуктивної системи. Зазвичай допускаються жінки, які вже маю одну чи декілька власних дітей.
  • Жінка має нормальну функцію яєчників.

Додатково клініки можуть мати свої власні критерії відбору. Приміром, етнічна приналежність, вага, зріст та рівень освіти.

вагітність

Які можливі ризики для донора?

Як і будь-яка медична процедура, донорство яйцеклітини може мати певні ускладнення. Ось головний перелік ризиків:

  • Реакція на анестезію. Під час процедури забору яйцеклітин донор отримує загальну анестезію, що може призвести до алергічної реакції на анестетик.
  • Під час забору яйцеклітин існує ризик інфекції, оскільки процедура включає введення голки в яєчник.
  • Можливість кровотечі внаслідок забору яйцеклітин на практиці трапляється дуже рідко, проте донору слід знати про цей вид ускладнень.
  • Ризик психологічного стресу. Донорство яйцеклітин може бути емоційно важким процесом для донора, що може призвести до стресу, тривоги або депресії.

Читайте також