Головна Школярі Короткі дитячі легенди про зиму

Короткі дитячі легенди про зиму

mamabook
4993 Переглядів
зима

зимаЗима-чарівниця має багато таємниць. Наші предки побоювалися зиму та створювали чимало цікавих, подекуди моторошних легенд. Більшість з них у фантастичній формі пояснювали цікаві зимові явища, розповідали про зимові свята та вірування. Наш сайт Mamabook підготував підбірку цікавих українських легенд про зиму для дітей.

Легенда про сніг

Одного разу з’явився сніг. Він не мав кольору і коли була зима, то люди його не бачили. Пішов він до фіалки, та й каже:

— Фіалко, дай мені свій гарний фіолетовий колір, щоб я був такого ж кольору.

А фіалка відповідає:

— Цей колір тільки мій і я не хочу щоб його мав хтось інший.

Пішов сніг далі шукати собі колір. Довго він блукав і натрапив на троянду, каже:

— Трояндо, в тебе такий колір, як у королеви! Чи можеш ти зі мною ним поділитися?

— Вибач, але якщо ти будеш мати мій колір, то всі будуть захоплюватися не лише моєю красою, а й твоєю, тому я не дам тобі свого кольору.

Ще в багатьох рослин просив кольору сніг та ніхто з ним не поділився. Пішов сніг з поганим настроєм до лісу. Зустрів його підсніжник та й питає:

— Чому ти такий сумний?

Сніг розповів свою історію про пошук кольору, а коли закінчив, то підсніжник запропонував йому свій колір. Сніг був дуже вдячний квітці і коли він взимку випадає, то зігріває підсніжник в знак подяки.

 

Мороз, Сонце і Вітер

шли сонце, мороз і вітер стовповою дорогою усі три і зустрічають чоловіка.

— Здоров був!

— Доброго здоров’я!

Поздоровкались і пішли, ті собі, а той собі; пройшли вони з гони і роздумались тоді: кому той чоловік здоров’я бажав — чи на всіх, чи, може, одному? Вернулись, нагонять того чоловіка:

— Обожди, чогось іспросимось.

Той обождав, підходять вони до його:

— Кому, чоловіче, ти казав доброго здоров’я — чи одному, чи на усіх?

— Ні,— каже,— одному я казав.

— Котрому ж ти казав?

— Оцьому,— каже,— губатому я бажав здоров’я.

Обернулись і йдуть собі назад, сонце й каже:

— Я його попечу!

А мороз каже:

— Я його ізморожу.

А вітер каже:

— Ти не спечеш, а ти не зморозиш, бо як ти будеш пекти, а я буду холодний вітер віять, а як ти, морозе, будеш морозить, то я притихну, і він не змерзне.

риболовля

Чому лютий так називається

Десь-то на весіллі чи на хрестинах був лютий. Підпив чимало, як і всі, та й розхвастався своєю силою. А далі гукнув, зціпивши кулаки, і скрипнув зубами:

— Якби я родився тоді, коли січень, так я б бикові-третякові зірвав роги, а дівці-красуні приморозив би коромисло до плечей!

Через те то і звуть його люди лютим, бо лютує усюди.

бульбашка

Святий Миколай та три мішечки золота

Якось давним-давно жив Миколай. Був він родом з досить забезпеченої сім’ї, але при цьому не цурався бідних і допомагав, чим міг. Так ось одного разу дізнався він про одного нещасного селянина, який збанкрутував в одну мить.

У того бідолахи було троє дочок на виданні. У ті далекі часи без приданого було просто неможливо вийти заміж, тому дочкам довелося би йти важко працювати або піти в блуд, щоб хоча б прогодуватись. Зглянувся Микола над бідними дівчатами, і пробравшись тихо до їхнього будинку посеред ночі вкинув у віконце три мішечки із золотом для кожної з дочок. Ось так Миколай, тоді ще молодий священик, врятував трьох дівчат від важкої долі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Короткі віршики про зиму, Новий рік та Святого Миколая для дошкільнят

плашка

Читайте також