Головна Здоров'я Болить щелепа після видалення зуба мудрості

Болить щелепа після видалення зуба мудрості

mamabook
216 Переглядів
зуби

зуби

Якщо в пацієнта болить щелепа після видалення моляра, то такий стан розглядається як фізіологічна норма. Видалення «вісімок» – одна із найскладніших маніпуляції в хірургічній стоматології. Тому біль є типовою реакцією живих тканин на механічне втручання. Пацієнтам важливо знати, як довго болить щелепа після видалення зуба мудрості, і в яких випадках це вже є ознакою розвитку ускладнень.

Чому після видалення зуба мудрості болить щелепа?

«Вісімки» відрізняються своїми великими розмірами. Вони мають від 2 до 5 коренів. Вони дуже міцно зафіксовані в щелепі та відрізняються нетиповою будовою. Тому виконувати видалення зуба мудрості повинен лише досвідчений фахівець. У клініці denta-pro.com.ua ви зможете пройти рентген-діагностику і спеціаліст оцінить стан зуба мудрості, визначить його положення, кількість коренів, наскільки вони вигнуті. Від індивідуальних показників залежить період регенерації тканин та загоєння рани в пацієнта.

Після виконання екстракції (видалення) утворюється глибока рана. Протягом першого дня в лунці повинен сформувати густий згусток крові. Затягуванні рани триває від кількох днів до тижня і залежить від методу видалення моляра.

Болить щелепа після видалення зубу мудрості – причини:

  • витягування зуба руйнує закінчення нервів;
  • під час операції інструментами виконується тиск на ясна, що призводить до набряку;
  • сильна травматизація м’яких тканин;
  • біль поширюється на сусідні тканини – іррадіює на інші зуби та зони щелепи.

рентген

Проста та складна екстракція

Видалення зубів мудрості вважається складним процесом через розміщення молярів та їхню анатомічну будову. Вони завершують зубний ряд і з’являються на поверхі ясен вже в дорослому віці. Дуже рідко зуб мудрості росте чітко вертикально вгору. Якщо в зуба ціла коронка, а його коріння безе переплетень, то хірургом виконується просте видалення. Процедура триває декілька хвилин: введення анестезії, розрізання ясен, витягування моляра з лунки та оброблення рани. Після такої маніпуляції в нормі біль може відчуватися протягом 1 тижня.

Якщо зуб сильно викривлений, його коріння сплетене та частина коронки зруйнована, то розвивається місцевий запальний процес. Лікарю доведеться виконати травматичний, складний метод витягування. Використовуються спеціальні інструменти, розсуваються ясна, а після видалення моляра накладаються шви. У пацієнтів з особливо складними випадками екстракція виконується під загальним наркозом. Після складного методу відновлення тканин і присутність больового синдрому триває від 14 до 21 дня.

стоматолог

Як розпізнати ускладнення

Оскільки порушується цілісність нервових закінчень, кровоносних судин, волокон сполучної тканини, то біль після хірургічного втручання є природним. Пацієнтів завжди хвилює питання, скільки болить щелепа після видалення зуба мудрості. На 7-8 день дискомфорт повністю минає.

Як відрізнити нормальний больовий синдром від ускладнень:

  • біль не посилюється з кожним днем;
  • можливе підвищення температури тіла, але в межах 37,5-38 °С;
  • не з’являється біль під час ковтання;
  • набряк поступово зменшується на 3-ій день;
  • загальний стан пацієнта не погіршується, протягом тижня не посилюється слабкість, сонливість;
  • не з’явилися обмеження, пов’язані із рухливістю щелепи, відкриванням рота.

Нормою також вважається головний біль в перші дні після маніпуляції. Оскільки порожнина рота тісно пов’язана із будовою вуха, носоглотки, то шум у вухах та незначний біль в горлі в перші декілька днів також не є свідченням патології.

температура

Що повинно насторожувати?

Завдання пацієнта – слідкувати за своїм станом та фіксувати біль, який наростає. Із кожним днем місце видалення повинно турбувати менше. А ось симптоми, які свідчать про патологію:

  • лунка продовжує кровоточити;
  • набряк збільшується;
  • ясна в місці екстракції стали фіолетового відтінку;
  • з’явився різкий, гнилий запах;
  • під час спльовування видно сліди гною.

Якщо болить щелепа після видалення зуба мудрості – що робити? Біль до 7 днів вважається нормою. Після операції пацієнту видається перелік лікарських препаратів, які зменшують біль, запалення та набряк тканин. Але якщо стан із кожним днем погіршується і є ознаки патології, потрібна повторна консультація у хірурга-стоматолога. Категорично заборонено розпочинати прийом препаратів на власний розсуд та змінювати дозування анальгетиків.

Аби уникнути розвитку ускладнень, пацієнти повинні чітко виконувати післяопераційні рекомендації та вчасно відвідувати лікаря з метою контрольного огляду.

Читайте також