Головна Дошкільнята Види дитячих конструкторів та поради щодо їх вибору

Види дитячих конструкторів та поради щодо їх вибору

mamabook
342 Переглядів
конструктор

конструктор

Дитячий конструктор – базова іграшка для дитини. Конструктори універсальні, адже завдяки різноманіттю матеріалів та тематики дозволяють підібрати оптимальну модель для дитини будь-якого віку. Саме з конструкторів розпочинається перше знайомство малюка із логікою та просторим мисленням. Навіть якщо дитинка грається, здавалося б, дуже простою пірамідкою на 3-4 кільця. Вже у школі та навіть підлітковому віці конструктори формують вміння мислити масштабно. Приміром, на сайті STEAM Space представлені конструктори для розроблення навчальних проектних робіт. І такий підхід у навчання вже мало схожий на іграшки.

Що слід враховувати, обираючи конструктор для дитини? Яка класифікація цього виду іграшок?

Різноманіття форм

Це не лише питання привабливого дизайну. Форма визначає рівень складності конструктора, його багатофункціональність.

  • Геометричні фігури та пласкі деталі. Складаються із плоских фігурок різних кольорів з пазами чи без. Можуть виглядати як прості геометричні фігури, пазли, частини якоїсь композиції (приміром, частини обличчя – рот, очі, ніс). Деталі таких іграшок великого розміру, бо розраховані на найменших діток.
  • Кубики. Такі конструктори повинні бути і в хлопчиків, і в дівчаток. Кубики можуть бути дерев’яні, пластмасові чи текстильні. Малюки складають їх у ряд, ставлять одне на одного, роблять замки та будинки. До цієї групи також відносять будівельні набори із конусів, арок, брусків.ігри
  • Блочні. Прості та універсальні конструктори, що складаються із блоків різних кольорів із елементами для фіксації. Деталі можуть бути як малі, так і великі. Окрім блоків, деякі виробники доповнюють іграшки мініатюрними фігурами людей, транспорту, тварин, рослин. Це дає дитині великий простір для фантазії.
  • Контурні. Цікаві конструктори, які представлені у вигляді зігнутих трубочок та гнучких елементів. З них можна майструвати фігури, які при згинанні залишаються цільними та не розсипаються.
  • Лабіринти. Готова конструкція призначена для складання м’ячів, куль, машин. Можуть складатися з декількох рівнів. Розвивають фантазію, оскільки дитина може зібратися лабіринт по-своєму, а не лише за шаблоном.

бизиборд

Який матеріал обрати?

Тканинні м’які конструктори призначені для малюків. Адже матеріал не травмує. Також він приємний на дотик.

Дерев’яні привабливі тим, що це натуральний, екологічний чистий та безпечний матеріал. Але лише за умови, що конструктор не був пофарбований чи покритий лаком.

Металеві конструктори дуже надійні, міцні. Вони здатні витримувати численні удари, падіння, прослужать багато років. З них найкраще збирати техніку, роботів.

Керамічні – рідкість. Проте це ще один варіант екологічної іграшки. Зазвичай з кераміки збираються блочні конструктори.

Найпоширеніший матеріал – пластик. Проте потрібна сертифікація на товарі, що пластмаса нетоксична та хімічно інертна. Це обов’язкова умова для безпеки дитини.

Читайте також