Головна Малюки Цікаві факти про малюків, яких ви не знали

Цікаві факти про малюків, яких ви не знали

mamabook
757 Переглядів

Не всі батьки, у сім’ї яких з’явилися малюки, знають про особливості дитячого організму чи поведінки. Ця інформація, напевно, здивує вас та буде дуже корисною. Наш сайт Mamabook підкаже, що цікавого можна дізнатися про дитячий організм.

Малюки не розпізнають сіль

Насправді у малюків дуже добре розвинена система рецепторів. І запахи та самки вони розпізнають в рази краще, ніж дорослі люди. Вони дуже добре реагують на кисле, солодке та гірке. Окрім солі! Тільки в 4 місяці у дитини розвиваються рецептори, які дозволяють малюку відчути сіль на смак.

У новонароджених немає сліз

Плачуть малюки часто та довго, але у них не витікає жодної сльозинки. Виявляється, що відразу після народження у дітей ще не сформувалися слізні протоки. Незначна рідина виділяється лише для зволоження очей, але плакати по-справжньому діти ще не вміють.

У дітей немає кісток

Жодна кісточка у малюка не сформована. Весь його опорно-рухомий апарат – це хрящі. Наприклад, рентген ніжок не покаже колінні чашечки. Адже вони тверднуть та формуються в кістки протягом 3-4 років.

У малюків більше кісток, ніж у дорослих

У тілі малюка 94 задатки, які колись стануть кістками. І це значно більше, ніж у дорослої людини. Через пару років кістки тверднуть та зростаються, наприклад, в колінну чашечку. Від початку мозок також захищає декілька кісток, які потім зростаються в цільний череп.

 

У новонароджених дівчаток можлива менструація

Через різке падіння рівня естрогену, якого в утробі матері для малюка було достатньо, у новонароджених жіночої статі можливі кров’янисті виділення. Їх називають псевдоменструацією. Подібне явище – не така вже й рідкість, бо зустрічається у 20% малюків. Проте виділення зникають самостійно через тиждень після народження.

Малюки можуть виробляти молоко

Ще одна побічна реакція від зміни гормонального фону. Як і псевдоменструація, виділення молока із молочних залоз зникає самостійно. До речі, молоко може виділятися і у дівчаток, і у хлопчиків.

Улюблену їжу обирають ще в утробі

Смакові пристрасті матері дуже впливають на те, що полюблятиме малюк у більш дорослому віці. Запахи, смаки маминої їжі малюки розпізнають вже на 5 місяці в утробі.

Чому діти народжуються із волоссям

Ще в утробі матері тіла малюків покриті лануго – тонким шаром волосся, яке необхідне для регуляції температури. По закінченню вагітності волосся відпадає – і малюк з’їдає його. Але в рідких випадках дітки народжуються, покриті волоссям. І воно випадає в перші тижні життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 важливих правил, як обрати ім’я для дитини

Читайте також