Головна Здоров'я Види зубних коронок і в яких випадках їх рекомендовано встановити

Види зубних коронок і в яких випадках їх рекомендовано встановити

mamabook
97 Переглядів
зуби

зуби

Верхня частина зуба, яка видніється над поверхнею ясен, називається його коронковою частиною. При її руйнуванні псується зовнішній вигляд зуба та порушується процес жування. Виправити проблему дозволяє встановлення коронки – різновид зубного протезу. Коронка може бути постійною, аби ж використовуватися тимчасово, доки триває процес лікування зуба. Також коронка на зуб підходить для корекції імплантів. Встановити якісні зубні протези ви можете в стоматологічній клініці Amel Smart у Дніпрі. Ми ж розглянемо, із яких матеріалів виготовляють коронки.

Показання до встановлення зубних коронок:

  • якщо зуб зруйнований більше, ніж на 50%;
  • зуб неправильно розміщений або деформований;
  • є проміжки між зубами;
  • незворотний дисколор емалі;
  • у зуба патологічне стирання коронки;
  • необхідно укріпити чи замаскувати зуб із великою частиною запломбованого матеріалу;
  • аби закрити зубний імплант.

Види зубних коронок

Різниця в конструкції протезів залежить від матеріалу, який використовується для їхнього виготовлення. Вид матеріалу визначає якість коронки: її термін експлуатації, зовнішній вигляд.

Металокераміка

Це коронка з каркасом з металу та керамічним покриттям. Матеріал надійний та естетично привабливий. Але є декілька протипоказань до коронок із металокераміки:

  • у пацієнта є рецесія ясен – нижня частина протезу оголюється та стає помітною;
  • вік пацієнтів до 18 років – у дітей тонка емаль, у результаті чого є ризик травмування пульпи при сточуванні зуба.

У більшості випадків коронка з металокераміки є універсальним та популярним варіантом.

имплантация

Металокомпозит

Виріб має каркас зі сплаву кобальту та хрому, а для зовнішнього шару застосовується фотополімерний композит. Коронка формується у м’якому стані, а потім твердне під світлом УФ-лампи. Покриття тонке й міцне, проте має здатність зафарбовуватися від пігментів з їжі, напоїв.

Золото

Досі популярний матеріал для створення коронок. На відміну від низькоякісних сплавів (алюміній, кобальт, нікель), не є джерелом токсинів. Золоті коронки підходять пацієнтам, у яких підвищена чутливість до чужорідних матеріалів. Проте золото – достатньо м’який матеріал, коронки поступово стираються.

Цирконій

Діоксид цирконію вважається найсучаснішим матеріалом для виготовлення протезів. Його переваги – це надзвичайна міцність, привабливий зовнішній вигляд, гіпоалергенність, тривалий термін служби. Проте цирконієві коронки – це дуже дорогі вироби, тому й менш популярні за інші.

Пластмаса

Вироби з неї підходять лише в якості тимчасової заміни зуба. Вони легкі та комфорті, їхнє виготовлення забирає мало часу та не потребує великих коштів. Доки створюється постійна конструкція, можна використовувати пластмасові коронки. Проте носити їх довго не вийде – вони не здатні витримувати навантаження.

Читайте також