Головна Здоров'я Лазня: користь, основні правила відвідування, запобіжні заходи

Лазня: користь, основні правила відвідування, запобіжні заходи

mamabook
121 Переглядів
баня

баня

Загартовування — це окрема процедура, а цілий комплекс взаємозалежних заходів. Ефект зростає, якщо вони посилюються масажем, лазнями.

Користь лазні

Декілька слів про лазню. Всім відомо її гігієнічне значення – шкіра очищається, стає гладкою, еластичною, покращується функція сальних та потових залоз. Розпарена шкіра промивається краще, ніж під душем чи ванною.

Ефект корисного впливу лазні на людину обумовлений зміною підігріву організму подальшим його охолодженням та різного роду механічними впливами. Підігрів здійснюється за рахунок пари, що виникає при обливанні водою, розжарених до 350-400 градусів каміння або спеціальних чавунних насадок. У деяких лазнях пара доставляється трубами з котельні.

Паріння зазвичай триває 5-10 хвилин. Після того як ви попарилися, охолонете, а потім обов’язково відпочиньте. Цей цикл можна повторити кілька разів. Все залежить від ступеня фізичної підготовленості, що миється.

При цьому через залози шкіри з організму посилено виводяться: вода, неорганічні та органічні речовини – калій, натрій, кальцій у вигляді хлоридів, сульфатів тощо, нейтральні жири, холестерин, кислоти.

Після перших відвідувань парної частота пульсу, як правило, значно наростає. Але надалі це наростання стає дуже незначним і через 10 хвилин відпочинку приходить у норму. Наступне за нагріванням охолодження призводить до переміщення крові зі шкіри у внутрішні органи, знову нормалізуючи кров’яний тиск. Таким чином, російська лазня діє як своєрідний масаж усієї судинної системи.

Можна було б розповісти і про інші фізіологічні впливи парової лазні, але ми не ставимо собі подібну мету. Сподіваємося, що й так уже достатньо переконали вас у її користі та оздоровчому ефекті, який особливо помітний у поєднанні з іншими фізичними впливами на організм людини.

Користувачі сауною чи лазнею відзначали в себе і позитивні зрушення у суб’єктивних відчуттях: в них стаа спокійнішим сон, підвищилася працездатність, знизилася стомлюваність, збільшилася гнучкість і рухливість суглобів. Ось чому треба взяти сауну до союзників при боротьбі з проявами початкової стадії гіпертонічної хвороби.

Якщо ви маєте намір збудувати власну сауну, то компанія Parmaster готова надати вам повний спектр послуг з будівництва саун “під ключ”, включаючи проєктування та виконання оздоблювальних робіт. Докладніша інформація доступна за посиланням: https://sauna777.com.ua/uk/produktsiya/budivnytstvo-sauny.

650dfd453e220.webp

Поради для новачків

Декілька порад тим, хто вирішив потоваришувати з лазнею. Запам’ятайте: відвідувати лазню можна лише через дві з половиною години після їди. Голову необхідно покривати, щоб убезпечити її від впливу високої температури.

Увійшовши в парну, постій на підлозі, потім поступово піднімайтеся на полиці. Це дозволить організму пристосуватися до високої температури. Літнім людям не рекомендується користуватися верхньою полицею. Людям старше 50 років, які вперше приступають до користування парною, слід перебувати в ній 1-1,5 хвилини, а надалі – 7 хвилин. Під час перебування в парній лазні чи сауні обличчя (але не волосисту частину голови) та груди слід змочувати холодною водою. Після парної треба відпочити – полежати 30-40 хвилин.

Очевидно, слід тут сказати і про те, що людям похилого віку не можна приступати до банних процедур, не отримавши на те дозволу лікаря.

Читайте також