Головна Здоров'я Кому не можна їсти кавуни?

Кому не можна їсти кавуни?

mamabook
101 Переглядів
кавун

кавун

Хоч кавуни на 90% складаються з води, решту займають переважно вуглеводи, тобто цукри. Їсти кавун окремо від їжі не можна, адже це “цукрова бомба”. У кавунів високий глікемічний індекс. Їх можна вживати лише після білково-жирового обіду. Також важливо знати, що добова норма вживання кавунів для дорослих складає 500 г. А це лише 2-3 скибочки! Усе, що з’їсте в більшій кількості, буде шкодити організму. Наш сайт Mamabook розповість, кому кавуни протипоказані.

Який склад кавунів

  1. Вода (90%).
  2. Вуглеводи. Кавуни містять глюкозу, фруктозу та сахарозу. Це прості натуральні вуглеводи.
  3. Білки. Хоча кавуни не містять великої кількості білків, вони все ж містять певну кількість амінокислот, із яких в організмі будуться білки.
  4. Вітаміни та мінерали. Кавуни містять вітамін С, вітамін А, калій, магній, фосфор та кальцій.
  5. Антиоксиданти: Кавуни містять речовини, які допомагають захищати клітини від пошкоджень та знижують від раннього старіння, серцевих захворювань, онкології, хронічного запалення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які корисні продукти для здоров’я

кавун

Кому не можна кавуни

Хоча кавуни зазвичай вважаються безпечною та здоровою їжею, для деяких людей вони можуть бути проблематичні. Ось категорії людей, для яких кавуни протипоказані або їх слід вживати в обмжееній кількості:

  1. Люди з алергією на кавуни. Як і з будь-яким іншим продуктом, можуть виникати алергічі рекакції на кавуни. Симптоми включають свербіж та почервоніння шкіри, свербіння та набряк губ, риніт (закладеність носа) та бронхіальну астму.
  2. Люди з хронічними нирковими захворюваннями. Кавуни містять значну кількість калію, який може бути проблематичним для людей з поганим функціонуванням нирок. Людям з хронічними нирковими захворюваннями може бути рекомендовано обмежити споживання кавунів та інших продуктів з високим вмістом калію.
  3. При проблемах з травленням. Кавуни містять розчинні волокна та цукри, які можуть бути важкими для травлення. Люди з поганим травленням можуть відчувати дискомфорт, метеоризм після споживання кавунів. Найчастіше це вказує на недостатній синтез харчових ферментів або ж захворювання підшлункової залози.
  4. Люди із зайвою вагою. Кавуни вважаються вуглеводним продуктом. Також це джерело цукру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які види капусти найкорисніші

плашка

Читайте також