Головна Здоров'я Чи варто дітям вживати харчові добавки?

Чи варто дітям вживати харчові добавки?

mamabook
98 Переглядів
витамин

витамин

Усі батьки бажають для малюка найкращого: розвивальні іграшки та гуртки, здорові продукти та вітаміни для зміцнення організму та посилення імунітету стали сучасними трендами. Але чи потрібні дітям мінерали, амінокислоти, антиоксиданти та інші нутрієнти в харчових добавках? Чи будуть вони корисними або навпаки нашкодять? Розповідаємо у статті!

Які харчові добавки важливі для дітей різного віку?

У кожному віці організм має свої потреби у вітамінах та мінералах. Наприклад, малюки до 2 років потребують достатньої кількості вітаміну В 12, який відповідає за правильне формування скелета та щільність кісткової тканини.

Не менш важливі для діток такі компоненти:

  • залізо для запобігання анемії;
  • вітамін С для міцного імунітету;
  • кальцій для здоров’я зубів та м’язів.

Також потрібна фолієва кислота, яка відповідає за правильний розвиток ДНК.

Що стосується дітей у віці  2–12 років, то це —  період активного фізичного та розумового розвитку. Приблизно з 10 років починає змінюватися гормональний фон. Надзвичайно корисними є такі нутрієнти:

  • поліненасичені жирні кислоти, що підтримують нормальний стан серцево-судинної, імунної, центральної нервової систем, а також шкіри та головного мозку;
  • вітаміни групи B, котрі відповідають за формування здорової ЦНС та розвитку гормональної системи.

Після 12 років, у підлітковий період виникають гормональні зміни, що змінюють фізіологію та психіку дитини. Дівчаткам у цей період важливо вживати достатньо заліза, оскільки формується менструальний цикл. Великою є потреба старших школярів у магнії та калії. Ці мінерали покращують мозкову активність, допомагають швидше долати стрес.

бади

Якими бувають БАДи для дітей

Біологічно активні добавки для дітей, наприклад, бренду SWISS ENERGY — нелікарські засоби, які спрямовані на те, щоб компенсувати недоліки харчування, наситити організм малюка важливими мікроелементами та речовинами. Виділяють такі види БАДів:

  • монокомпонентні, що містять один мінерал, вітамін чи рослинний нутрієнт;
  • полівітамінні, що складаються з кількох дієвих інгредієнтів;
  • вітамінно-мінеральні, містять обидва типи мікроелементів.

Серед найбільш поширених БАДів для дітей — призначені для здоров’я опорно-рухового апарату, сечової, серцево-судинної, травної системи, ті, що покликані підтримати здоров’я мозку, покращити пам’ять, стан шкіри тощо.

Оскільки більшість малюків важко переконати приймати пігулки, виробники надають харчовим добавкам приємного смаку та привабливої форми. Найчастіше їх виробляють у формі мармеладок, жувальних цукерок, шипучих напоїв, сиропів.

Харчові добавки для дітей: на який ефект можна очікувати?

Якісні дитячі БАДи не небезпечні для здоров’я, а навпаки, можуть справляти позитивний вплив на організм, зокрема допомогти підвищити імунітет у період сезонних застуд, покращити пам’ять, та мозкову активність, захистити систему травлення, підтримати здоров’я кісткової тканини.

Правильно підібрані харчові добавки доповнюють раціон малюка та допомагають йому розвиватися правильно. Варто зауважити, що надійні виробники, що спеціалізуються на виробництві дитячих БАДів, ретельно перевіряють продукцію та використовують компоненти відбірної якості.

ребенок

Чи можуть бути харчові добавки небезпечними?

У більшості випадків таке відбувається не через якість продукції, а через інші чинники. Запам’ятайте, перед тим, як вводити у раціон малюка вітамінний чи мінеральний комплекс, важливо проконсультуватися з педіатром. Давайте дитині БАДи тільки за умови, коли фахівець вважає, що продукт буде корисним. А чого точно не варто робити?

Перевищувати рекомендоване дозування. У випадку харчових добавок принцип кількості не працює. Передозування може викликати загальне погіршення самопочуття, або ще більш неприємні симптоми та стани, що потребують лікарської допомоги. Наприклад, надмірне вживання вітаміну D спричиняє флюороз на зубах.

Не враховувати наявність алергії. Якщо у дитини підвищена чутливість до одного чи кількох компонентів продуктів, вживати його надзвичайно небезпечно! Тому завжди уважно вивчайте паковання.

І насамкінець не варто перенасичувати організм купою харчових добавок, це теж шкідливо. Зупиніться на тій, яку рекомендував педіатр. Бажаємо вам та вашим дітям міцного здоров’я та хорошого самопочуття.

Читайте також