Головна Школярі 10 ефективних дидактичних ігор на уроках англійської мови

10 ефективних дидактичних ігор на уроках англійської мови

mamabook
1171 Переглядів

Гра залишається одним із найефективніших методів засвоєння знань. Наш сайт Mamabook підготував підбірку дидактичних ігор для ефективного освоєння лексики, граматики чи орфографії. Вони актуальні для гри вдома чи на шкільних уроках. Можуть застосовуватися для освоєння будь-якої іноземної мови – англійської, німецької, французької, іспанської тощо.

 

ЛЕКСИЧНІ ІГРИ

1. Слова, що зникають

На дошці в рядок написані чи прикріплені картки зі словами, які вчитель планує сьогодні опрацювати на уроці. Педагог читає слова, учні хором повторюють за ним. Учитель прибирає 1 карточку чи стирає 1 слово, але все одно продовжує повторювати його. Гра триває до того моменту, доки дошка не стане чистою. Перший раз діти хором повторюють за вчителем усі зниклі слова, а після цього – клас повинен самостійно повторити їх ще раз.

2. Встигнути розгледіти

Для гри знадобляться картки із підписаними зображеннями. Наприклад, 12 карток на тему «Тварини». Учитель тримає картку в руках, закривши зображення. Діти хором повторюють лише побачене слово. Педагог на 2 секунди демонструє картинку і переходить до іншої картки. Після вивчення усіх карток учитель по черзі показує лише зображення, а діти хором повинні озвучити нове вивчене слово.

3. Бомба

На столі лежить картки із пройденою лексикою. Картки перевернуті та, аби діти їх не бачили. Педагог заводить таймер на телефоні на 10 секунд і кладе в коробку. Учні по черзі передають цю «бомбу» одне одному. Той, на кому бомба спрацювала, швидко перевертає 1 картку та складає речення з побаченим словом.

 

ФОНЕТИЧНІ ІГРИ

4. Зобрази емоції

Можна урізноманітнити прочитування віршів та скоромовок, читаючи то голосно, то пошепки, то повільно, то дуже швидко. Також можна обіграти інтонацією ситуацію – діти повинні додати до прочитання тексту свої емоції.

5. Яке слово?

На парті лежать картки зі словами чи зображеннями, які вже були освоєні на минулих уроках. Учитель називає звук, учні по черзі піднімають картку зі словом чи малюнок, перша літера якого відповідає названому звуку. Також учень повністю промовляє слово.

6. Правда-брехня

Чудова гра на уважність. Учитель показує картки зі словами та читає їх. Учні повинні підняти руку, якщо почули, що вчитель промовляє слово неправильно.

 

ОРФОГРАФІЧНІ ІГРИ

7. Word Chain

Учитель виписує всі слова групи в один рядок без пробілів та просить учнів розділити (наприклад, tablewindowchairbedbookcase) їх на окремі слова.

8. Mystery Letters

Учитель записує слова з пропущеними літерами. Учні вписують пропущену букву в кожне слово.

9. Card Puzzles

Учитель готує картки зі словами та розрізає їх на 2-3 частини (залежить від віку учнів). Завдання дітей – за відведений час зібрати якомога більше знайомих слів.

 

ГРАМАТИЧНА ГРА

10. Поміняй слова

Учитель на дошці записує речення у тій граматичній конструкції, яку потрібно запам’ятати учням. Наприклад, Peter is playing soccer in the park and Masha is listening to music. Далі учні пропонують слова, які можна замінити в реченні (Peter – Tom, soccer – the violin). Важливо, аби кожен учень прочитав речення, заміняючи 1 слово.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 порад, як застосовувати мобільні телефони на уроках англійської мови

Читайте також