У наш час активне використання гаджетів і доступ до інформації завдає шкідливого впливу на психіку людини. Для дітей щоденний контакт із телефоном чи планшетом – це сильний стрес. І на сьогодні це головна причини розвитку нічних жахів.
Інші причини страшних снів у дитини
Окрім перенасичення дитячого мозку зайвою інформацією, важливе значення має психо-емоційний стан дитини. Він залежить від багатьох факторів:
- Яка атмосфера панує в сім’ї.
- Чи конфліктує дитина з однолітками.
- Чи вживає дитина пізню калорійну вечерю.
- Інфекційне чи інше захворювання.
- Активні ігри перед сном.
Перші жахи фіксують вже у віці 1 року. Але до 5-6 років вони повинні пройти самостійно чи з’являтися значно рідше. У цьому випадку батькам достатньо нормалізувати режим дня, організувати відпочинок дитини, налагодити гармонійні сімейні стосунки. Але при частих нічних жахах цих заходів уже буде недостатньо.
Криза 3 років
Найчастіше погани сни бачать діти у віці 3 років. У цей період відбувається перший етап становлення особистості та перша криза, що є нормою для повноцінного розвитку маленької людини.
Доведено, що найчастіше нічні жахи бачать саме хлопчики. У них більш вразлива психіка, ніж у дівчаток. Часто батьки не можуть здогадатися, що турбує дитину. Наприклад, 3-річний малюк побачив по телевізору, як кит викинувся на берег. Або ж хлопчик випадково задушив метелика. У 3-річному віці вперше приходить розуміння смертності людей і тварин. І це дитина активно переживає уві сні.
Симптоми нічних жахів у дітей
Діти не завжди розповідають про те, що сталося. Але вранці можна помітити, що настрій дитини змінився. Ось ознаки, які свідчать про нічні жахи в дітей:
- Крик, схлипування під час сну.
- Поганий сон (дитина постійно крутиться).
- Небажання спілкуватися з рідними, друзями.
- Нервовий тік.
- Частий головний біль.
- Роздратованість, спалахи злості.
- Нічне нетримання сечі (енурез).
Як допомогти дитині
Проблеми в дитини – це стрес і для батьків. Не слід показувати, що ви налякані чи схвильовані. Паніка ще більше передається дитині.
Почніть щоранку обговорювати з дитиною, що їй наснилося. Роз’яснюйте в доступній формі, що побаченого уві сні боятися не слід.
Що допоможе вирішити проблему:
- Лягання та підйом лише за чітким графіком.
- Вечеря повинна бути легкою і не пізньою.
- Не дозволяйте дитині активні ігри, веселощі перед сном.
- Почитайте увечері добру казку.
- Перед сном слід погладити дитину, обійняти, розчесати волосся, зробити масаж.
- Влаштовуйте вечірні спокійні прогулянки.
- Пийте перед сном заспокійливі трав’яні чаї.
- Використовуйте нічник, аби дитина не засинала в темряві.
Медична допомога
Якщо нічні жахи не минають, часто супроводжуються криками, варто звернутися до лікаря. Спеціаліст може призначити полісомнографію, МРТ, комп’ютерну томограму. За допомогою досліджень оцінюється функціональний стан мозку, наявність пухлин, судинної дистонії та інші патології. Наприклад, виявлення епілепсії чи наслідків після травм голови.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини циститу в дітей