Головна Релакс Підвісний світильник в інтер’єрі сучасної кухні: поради від МамаДекор

Підвісний світильник в інтер’єрі сучасної кухні: поради від МамаДекор

mamabook
90 Переглядів
кухня

кухняЯкий підвісний світильник вибрати на кухню, щоб він гармонійно вписувався в інтер’єр, створював комфортне освітлення і надовго зберіг презентабельний зовнішній вигляд? Сьогодні різноманітність світильників в магазинах тільки ускладнює вибір для покупців. Фахівці інтернет-магазину світла “МамаДекор” допомогли розібратися, який світильник буде більш функціональним і підійде для конкретного стилю інтер’єру.

Освітлення кухні сьогодні

Принципи освітлення сучасних кухонних інтер’єрів значно відрізняються від тих, якими вони були всього 15-20 років тому. Тоді нерідко на кухні була одна єдина точка освітлення-в центрі стелі. Сьогодні головний акцент приділяється функціональності: тепер розташування джерел світла будується по обіднім і робочим зонам і на різних рівнях. Тому питання, який підвісний світильник на кухню підійде найкраще, вимагає від покупця додаткового опрацювання.

кухня

Види освітлювальних приладів

Як правило, для освітлення кухонь застосовують два основних види: люстри і підвісні світильники. Їх головна відмінність в кількості джерел світла. Іншими словами, люстра-це той же світильник, тільки з великою кількістю ламп. Підвісний Світильник на одну лампу ідеально підійде для освітлення конкретного і невеликої ділянки простору:обідньої зони або робочої поверхні. Для того щоб висвітлити повністю все приміщення знадобиться або люстра, або кілька однолампових освітлювальних приладів. Світильники і люстри розрізняються по конструкції, яка визначає їх форму і розмір. Виділяють 2 типи:

  • Підвісний. Вони складаються з самого світильника і підвісу (ланцюг, шнур), встановлюються за допомогою прикріплення підвісу до гачка на поверхні стелі. Їх головні переваги-легкість монтажу та обслуговування.
  • Стельовий. Це світильники, які представляють собою корпус-плафон. До поверхні стелі або стін вони кріпляться спеціальними монтажними елементами.

інтер'єр

Розмір і форма кухонного простору

Вибираючи освітлювальний прилад, слід звернути особливу увагу на площу приміщення, так як невідповідний за розміром світильник, може візуально зменшити малогабаритну кухню ще сильніше. При організації світла на будь-якій кухні важливо пам’ятати: не можна вішати тільки одну люстру в центр стелі. По-перше, вона не забезпечить комфортним рівнем освітлення. По-друге, в центральній частині приміщення, де висить освітлювальний прилад, як правило порожньо, і освітлення в цієї ділянки марно. В обох варіантах важливі зони (робоча поверхня, плита, мийка). Тому важливо комбінувати основний стельовий світло з локальним підсвічуванням над функціональними зонами.

кухня

Освітлення малогабаритної кухні

На кухні малої площі допустимо повісити один потужний світильник, який стане і візуальним центром простору. В такому випадку робочу і обідню зони при необхідності можна висвітлити додатковими точкові світильники. На невеликій довгастої кухні, не рекомендуємо вішати один світильник в центрі. У такому приміщенні раціально встановити кілька підвісів уздовж однієї лінії. Вони добре впишуться в тому числі якщо в приміщенні встановлені натяжні стелі.

кухня

Освітлення просторої кухні

Якщо кухня велика, найбільш практично буде встановити люстру над обіднім столом. В якості додаткового джерела світла монтуються локальні елементи освітлення.

Експерти магазину світильників “MamaDecor” завжди допоможуть якісною консультацією при підборі та купівлі. Доставка здійснюється в Києві і по всій території України.

Читайте також