Головна Здоров'я 10 найкорисніших продуктів листопада

10 найкорисніших продуктів листопада

mamabook
292 Переглядів
броколі

броколіЗима на порозі, а це значить – підвищений ризик авітамінозу, депресії через бідний раціон та мінімальну кількість сонячного світла. Наш сайт Mamabook підкаже, які 10 продуктів допоможуть харчуватися повноцінно, незважаючи на відсутність свіжої городини чи фруктів.

Квашена капуста

Безцінний пробіотик, який лікує кишечник, оздоровлює нашу мікрофлору, знижує ризик зараження патогенними мікроорганізмами. Вважається навіть, що квашена (ферментована) капуста у рази корисніша, ніж капуста в свіжому вигляді. Але важливо готувати її правильно – без цукру та оцету. Дивіться наш корисний рецепт квашеної капусти без солі та будьте здорові!

Броколі

Ця капуста вважається одним з найпотужніших антиракових продуктів. Броколі знижує кислотне середовище в організмі, стимулє імунітет, насичує кров протимікробними, протигрибковими ферментами. Знайти аналог броколі практично неможливо. Оскільки капуста чудово зберігається, то варто в холодні сезони року готувати фреші, броколі-гриль та пюре з броколі.

Імбир

Ще один суперфуд, який цінують в усьому світі. Якщо щоденно вживати по 2-3 см кореню імбиру, ваш імунітет буде міцний, а судини – захищені від холестерину, стрибків цукру в крові. З цього кореню можна готувати запашний пікантний чай, додавати трішки до овочевих салатів, а також смакувати маринованим. Як маринувати імбир вдома, читайте в нашій статті.

Куркума

Довголіття, міцне здоров’я, здорова печінка та підшлункова, потужний антипаразитарний засіб, ідеальна шкіра – усе це подарує вам щоденний прийом 1 ч.ложки цієї фантастичної спеції. Як можна вживати куркуму? Додавати до чаю, салатів, м’ясних страв, супів. Ми ж вам пропонуємо запозичит гарну ідею – спробуйте унікальний рецепт балійського напою для суперздоров’я.

Грецькі горіхи

Це джерело кислот Омега-3, цілого спектур вітамінів (А, В1, В2, В5, В6, В9, С, Е, К, Н, РР), антиоксиданту селен, кальцію, калію, магнію, заліза, фосфору, натрію. Грецькі горіхи – це важ надійний захист від сезонної депресії, таємниця здорового кишечнику, пружньої шкіри та міцного волосся. Проте горіхи потрібно вживати правильно.

  1. Всі горіхи слід активувати, аби легко засвоїти всі нутрієнти. Для цього горіхи слід замочити на цілу ніч у воді.
  2. Горіхи в звичайному вигляді – продукт, який важко засвоюється. Тому краще його вживати у вигляді рослинного молочка. Замочені горіхи збийте в блендері, через марлю відіжміть сік. І пийте по склянці щодня. А зі жмиху можна приготувати неймовірно корисні та смачні хлібці – рецепт хлібців читайте на нашому сайті.

 

Буряк

Усі знають про корисні властивості буряку, особливо для травної системи. Проте вживаємо ми цей продукт дуже неправильно. Буряк при термічній обробці втрачає майже всі свої цілющі властивості. А як корисно приготувати цей продукт, підкаже наша стаття Рецепт бурякового салату для здоров’я печінки та жовчного міхура.

Гарбуз

Його тушать, п’ють фреші, готують смачні кремові супи та овочеве пюре. А ще гарбуз – ідеальний корисний компонент для випічки. Можна знайти безліч осінніх рецептів гарбузового печива, кексів, пирогів і навіть тортів. Чим корисний гарбуз? Це груба клітковина, яка дає ефективну чистку кишечника. Це потужна профілактика запорів, виразки, гастриту. Гарбуз легко засвоюється у будь-якому вигляді. Тож обов’язково додайте в свій раціон і гарбуз, і його насіння. До речі, гарбузові зернята – це сильний антипаразитарний засіб, тож його особливо радять дітям.

Квасоля

Боби – як друге м’ясо. Вони поживні, має чудовий запас мікро- та макроелементів. Від бобів понижується рівень шкідливого холестерину, проте не з’являється зайва вага. Не всі полюбляють квасолю, тож восени варто освоїти якість оригінальні рецепти. Наприклад, котлети, паштет чи квасолевий рулет. Не забувайте додавати декілька столових ложок вареної квасолі до борщу, овочевих салатів, гарнірів.

Яблука

Це один із найкорисніших продуктів, який дає наша рідна земля. В Україні десятки чи сотні сортів – чимало з них відмінно зберігаються всю осінь та зиму. Шукайте вітаміни, а особливо залізо, саме в цих чудових фруктів. Намагайтеся обирати кисло-солодкі сорти. І головне – не купувати привозні (імортні) яблука, а лише українські.

Гранат

У листопаді гранати в нас продають смачні та стиглі. Це природний продукт-антисептик, який насичує кров бактерицидними ферментами. А речовина пунікалагін – запорука здоров’я серця та судин. Достатньо їсти 1 гранат на тиждень, аби покращити свій стан восени.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як чистити кишечник насінням льону

Читайте також