Вікове погіршення слуху – розповсюджене явище. Воно може відбуватися з різних причин: кальцинація судин та капілярів, погіршення венозного відтоку, хронічні запальні процеси, ускладнення після інфекційних хвороб. Не завжди слух піддається корекції, оскільки патології вже можуть бути запущені та незворотні. Проте це не причина для погіршення якості життя пацієнтів. Обираючи слухові апарати Київ, вдається повернути людям радість та відчуття щастя від повноцінного спілкування з рідними, друзями, оточенням.
Що слід враховувати при виборі слухових апаратів? Ось декілька важливих рекомендацій.
Важливі критерії підбору моделі
Виробники пропонують широкий вибір слухових апаратів, які відрізняються між собою методом фіксації та установки, а також способом оброблення звуків. Якщо ви обираєте апарат самостійно, тобто без звернення до лікаря-сурдолога, то враховуйте такі критерії для підбору відповідної моделі:
- вік людини;
- спосіб життя (рівень активності);
- супутні захворювання;
- степінь глухоти.
4 основні типи апаратів
Як правильно визначитися із потужністю моделі? Адже слабкий апарат не здатен повністю компенсувати недоліки слуху. Бо процес сприймання звуків відбувається по-різному та залежить від ступеня глухоти пацієнта.
- I ступінь – легка втрата слуху до 40 дБ. Людина не може розпізнавати тихе мовлення, шепіт. У шумній атмосфері частина звуків спотворюється – зникає вміння підтримувати бесіду одночасно з кількома співрозмовниками.
- II ступінь – легка та помірна втрата слуху від 40 до 55 дБ. Людина погано розбирає мовлення навіть у тихому приміщенні. Сприйняття розмови погіршується, якщо є фонові шуми. Таким пацієнтам потрібні апарати середньої потужності.
- III ступінь – втрата слуху від 55 до 70 дБ. Шепіт взагалі не сприймається, а розмову людина розпізнає лише на відносно невеликій відстані (максимум 3 метри). Проте пацієнти добре чують гучні звуки: сирена, автомобільний сигнал, крик. Таким людям необхідні апарати середньої та високої потужності.
- IV ступінь – глибока втрата слуху в проміжку від 70 до 90 дБ. Людина чую розмову лише за умови, що співрозмовник знаходиться в межах одного метра. Також пацієнт розбирає не всі слова.
Спеціальна діагностика
Точний ступінь втрати слуху допоможе визначити спеціаліст за допомогою аудіометричного обладнання. Також, маючи результати діагностики (аудіограму), лікар зможе виконати точне налаштування цифрового слухового апарату. Аудіограма дозволяє чітко визначити найменшу силу звукової хвилі, яку здатен сприймати слуховий апарат пацієнта. В основу цієї діагностики закладена природна реакція нашого організму – подразнення канальців у відповідь на стимуляцію звуковими вібраціями.