Головна Світ мами Як посилити лактацію: якщо у мами мало молока

Як посилити лактацію: якщо у мами мало молока

mamabook
164 Переглядів

Диета для кормящей мамыБуває, що кількості маминого молока може бути недостатньо для дитинки. Як правило, молоко ще не починає виділятись в повній мірі відразу після пологів. Або, навпаки, ви хочете максимально довго годувати дитину грудьми, проте молока стає з часом дедалі менше. Як діяти в такій ситуації? І які домашні рецепти допоможуть матусі?

Порада 1. Допоможе сам малюк
Перший метод, який допоможе нормалізувати лактацію після пологів – це прикладання дитини за кожної її вимоги. Годуйте дитину стільки, скільки вона захоче. Також потрібно регулярно зціджувати молоко, навіть якщо його мало. Це буде діяти як масаж, який допоможе працювати грудям за певним «графіком» і проявляти більшу активність в потрібний для дитини момент.

Порада 2. Режим молодої мами
Багато залежить від фізичного стану мами. Лікарі радять побільше шкірного контакту з дитиною, класти її на живіт, а також спати разом з новонародженим малюком. Також мамі потрібно особливу увагу приділити своєму режиму відпочинку. Коли молока мало, не варто себе виснажувати фізично, просіть близьких людей побільше вам допомагати з прибиранням, приготуванням їжі.

До речі, про харчування мами. В жодному випадку не пропускайте прийом їжі і приймайте в такій кількості, як вам потрібно. Часто мами після пологів більше переймаються за свою фігуру та схуднення, тому відразу починають їсти менше. Як результат – грудного молока виробляється недостатньо. Також в жодному випадку не потрібно переїдати і їсти «за двох». Варто звернути увагу, що на кількість молока впливає і кількість рідини, яку ви випиваєте за добу. Мама повинна пити не менше 2 літрів питної столової негазованої води! Більше води також не можна – це знижує жирність грудного молока, а застій води в організмі також знижує і лактацію.

Порада 3. Чай для лактації
Є чимало ефективних рецептів, які дозволять підвищити лактацію. Це трави та збори, які не шкодять ні мамі, ні дитині. Ви можете купити готовий чай в аптеці, або зробити збір самостійно.

Зверніть увагу, в склад чаю для підвищення лактації традиційно входять корінь солодка, укроп, фенхель, кульбаба, душиця, меліса, аніс, тисячелистник, шипшина, ліщина. В інструкції аптечного чаю чітко вказано, яку кількість і з якою частотою напою потрібно приймати. А от домашній лактаційний чай вам допоможе підібрати ваш лікар.

Варто пити чай для лактації лише теплим. Також варто знати про трави, які зменшують лактацію. Це аїр, шалфей, мати-й-мачуха, туя, мускатний горіх, пижмо, полин.

номерные знакиНа фото: оригінальні номерні знаки на коляски та велосипеди (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

mamabook.com.ua

Читайте також