Головна Релакс Як обрати змішувач для ванни з душем?

Як обрати змішувач для ванни з душем?

mamabook
279 Переглядів
душ

душКран в ванну – це один з найнеобхідніших елементів у ванній кімнаті. Він потрібен для біде, для раковини, і, звичайно ж, для ванної або душу. Якщо душ і ванна сумісні, то потрібно купувати спеціальний змішувач, у якого є вихід під кран і під шланг з лійкою.

Всі змішувачі для ванни умовно діляться на два типи: кран-букса і одноважільний кран. У них різні органи управління та механізми, які забезпечують змішування холодної та гарячої води. Вибирати потрібно дуже ретельно, виходячи з характеристик приміщення та особистих уподобань споживача.

Конструкція крана в ванну з душем

Кран-буксові конструкції давно завоювали ринок, так як їх легко виготовляти, і вони дешевші. З назви, одразу стає зрозуміло, що основним елементом управління є кран-букса всередині змішувача. Ці елементи змішувача для ванної можуть бути черв’ячними або керамічними:

  • черв’ячна кран-букса – має гумову запірну манжету, яка кріпиться до штоку; при повороті вентиля шток висувається і закриває отвори, з яких надходить вода; виріб недорогий, але металевий механізм досить надійний; ремонт складається з заміни запірної манжети; з мінусів потрібно відзначити, що пристрій не економний і користуватися ним не зовсім зручно;
  • керамічна кран-букса – пристрій складається з двох пластин з продовгуватими отворами; одна пластина кріпиться до корпусу, а інша до штоку; при повороті вентиля, рухлива пластина зміщується і відкриває доступ до води; виріб зручний і довговічний, але дорогий.

Змішувачі з одним важелем мають картридж з керамічними пластинами. Він регулює подачу води. Така конструкція набагато зручніша, так як користуватися нею можна навіть одним пальцем. Крім того, це один із найбільш економічних видів кранів. Підібрати змішувач для ванни з душем можна в каталозі сантехніки.

змішувач

Системи перемикання душ-вилив

Існує кілька типів механізмів змішувачів, для перемикання потоку з виливу на душ або навпаки. Основними є:

  • ексцентрикові – з двостороннім штоком і гумовими прокладками; надійний і дешевий механізм; підходить для будь-якого крана; з’єднання потрібно регулярно підтягувати через розхитування;
  • картриджні – надійні, довговічні і зручні в управлінні; при поломці потрібна заміна всього картриджа;
  • з кульовим девіатором – складається з кульки з отворами і двох прокладок; надійний механізм, який, однак, інтегрований в корпус і не розбирається;
  • з корковим девіатором – компактний і стильний пристрій; легко користуватися, але складно ремонтувати.

Окрім того, механізми крана в ванну з душем можуть бути вбудованими або зовнішніми. Вбудовані механізми більш компактні і надійні. Управління здійснюється за допомогою кнопки або важеля. Однак, їх складно ремонтувати, якщо, звичайно, механізм не картриджний.

Зовнішній механізм кріпиться між змішувачем і зливом, і має додатковий вихід для шланга. Він простий в монтажі, обслуговуванні і заміні. Мінуси теж є, пристрій вкрай незручний, а кран потрібно встановлювати високо над ванною. Середньостатистичному покупцеві найкраще підійде вбудований картриджний одноважільний змішувач.

змішувач

Який матеріал кращий?

В якості основного матеріалу, у виробництві кранів в ванну, використовують латунь. Такі крани відрізняються надійністю і зручністю використання. Для надання їм більш естетичного вигляду, можуть використовуватися покриття:

  • хромове – надійне і гіпоалергенне; підходить для будь-якого інтер’єрного рішення;
  • нікельоване – варто відзначити, що воно може викликати алергічні реакції у деяких людей;
  • емальоване – красиве, але не стійке до пошкоджень покриття; швидко стирається.

Для того, щоб підібрати оптимальний варіант, краще проконсультуватися з досвідченим спеціалістом. Важливо прорахувати всі нюанси і дрібниці, правильно спланувати розміщення меблів і сантехніки у ванній кімнаті, щоб не купувати чи не змінювати вже придбані речі.

душ

Перед тим, як зробити остаточний вибір, потрібно визначитися, куди буде монтуватися змішувач: на ванну, на стіну або на підлогу. Від цього залежить, який кран краще придбати. Різні конструкції не завжди підходять для одних і тих же умов в ванній кімнаті.

Читайте також