Головна Релакс Vse Roste – найкращий вибір садоводів та огородників

Vse Roste – найкращий вибір садоводів та огородників

mamabook
271 Переглядів
спаржа

насінняЗ настанням весни в огородників стартує відповідальний період – підготовка грунту, планування городу та вибір культур, які будуть вирощуватися цього року. Також важливо завчасно подбати про насіння для городини. Адже самостійна заготівля – дуже рутинна справа і, на жаль, часто неефективна. Аби не залишитися з нічим, обирайте спеціалізований магазин, у якому представлена лише якісна та перевірена продукція. Як приклад, інтернет-магазин «Все росте». Обирайте будь-які культури серед величезного розмаїття – і вам буде відправлено насіння овочів поштою. Доки ви плануєте свій город, наш сайт підкаже, які важливі роботи слід виконати садівникам-огородникам у квітні.

Основні роботи на городі в квітні

Не даремно у народі кажуть: «Чим більше за весну зробиш – ти багатше буде врожай». Чимало огородників уперше відвідують свою земельну ділянку саме в квіті, коли земля ожила і вже чітко можна намітити план роботи.

Готуємо ранній урожай

У першу чергу слід оглянути грядки: як часник та цибуля сіянка, висаджені пізно восени, перезимували. Якщо ви на зиму засипали грядки з цими культурами листям, травою, то усе слід прибрати граблями, аби грунт швидше прогрівся. Розрихліть землю, внесіть азотні добрива із розрахунку 1 ст.ложка на кв.м.

Якщо вдома після зими залишилися голівки часнику, висаджуємо їх якнайраніше. Зберігати далі немає сенсу, а в землі зубчики сформують великі цибулинки-однозубки, які підходять і для приготування їжі, і для пізньої висадки. У квітні також висаджується цибуля сіянка. Підібрати на ранню посадку часник, цибулю та інші культури можна також у магазині «Все росте», де представлено все для городу оптом чи у роздріб.

Очистіть від гілок, торішнього листя зони з багатолітніми культурами – шніт, спаржа, ревінь. Розрихліть їхній грунт.

Накриваємо грядки та підживлюємо грунт

Якщо у квітні буде недостатньо тепла, можна накрити грядки плівкою на дугах – і ви швидко зможете отримати першу зелень. У теплу погоду плівку слід відкривати.

У квітні потрібно окучувати на грядці ревінь, підгодувати його комплексними мінеральними добривами, призначені саме для весняного внесення. Якщо є бажання розсадити кущик, то нові рослини слід відщепити від периферії куща – там бруньки завжди сильніші.

Щавель слід підживити розчином азотних добрив: 0,5 ч.ложки сечовини або аміачної селітри на кв.м. городу. Якщо щавель росте рясно, то зайвий раз вносити добрива не рекомендується. Щавлеве листя, яке вже підросло на 10 см, можна вперше зрізати. Якщо на грядці щавель росте не перший рік, то у квітні – найкращий час, аби посіяти культуру в іншому місці, щоб земля відпочила.

грунт

Висадка холодостійких рослин

Не відкладайте на травень посів холодостійких культур:

  • Салат.
  • Шпинат.
  • Кріп.
  • Петрушка.
  • Морква.
  • Пастернак.
  • Японська капуста.
  • Редиска.

Доки не спекотно, у зволоженій сніговій та дощовій воді вони дружньо та швидко зійдуть.

ГОРОШОК. Висаджується у квітні. Це буде найкраще страва вже на початку літа. Квітневий горошок відрізняється солодким соковитими горошинками. Горох, посіяний у травні, гірше сходить та цвіте, а плодоносити закінчує швидше.

КАПУСТА. У середині квітня висаджуємо на гряди капусту всіх видів – білокачанну, цвітну, броколі, кольрабі, пекінську, брюсельську.

СПАРЖА. Грядку під спаржу потрібно окучувати на 20 см земелю або сумішшю землі та компосту, перегною. Поверхню насипу вирівнюють, злегка утрамбовують, аби вчасно помітити стебла, що проростають з-під грунту. Уже в кінці квітня ви зможете смакувати першим салатом чи спаржевим супом.

спаржа

КАРТОПЛЯ. Якщо погода тепла, не варто чекати, доки картоплини, відкладені на висадку, дадуть ростки та корінці вдома. Краще їх висадити на постійне місце – на грядці. Невеликі ділянки із картоплею можна накрити плівкою або нетканим матеріалом. Так картопля зійде швидко та дружно. Зекономлені навесні 1-2 тижні позитивно вплинуть не лише на кількість, але і якість вашого врожаю восени.

Важливо! Не висаджуйте картоплю на ділянки, де вона росла у минулому році. Знайдіть їй нове місце. Також поруч не повинні рости томати.

Які пряні трави посіяти в квітні:

  • Базилік.
  • Меліса.
  • Тим’ян.
  • Майоран.
  • Гісоп.

Захист від шкідників

Редиску, капусту, крес-салат, гірчицю починають пожирати блішки. Рослини слід обсипати золою, встановити клейові пастки. Проти мушок допоможе рихлення грунту та посипання його золою. Аби захистити капусту й редиску, дачники часто вирощують ці культури під нетканим полотном на дугах.

Читайте також