Головна Здоров'я Тренування та місячні: які вправи можна робити під час менструації

Тренування та місячні: які вправи можна робити під час менструації

mamabook
1699 Переглядів
тренування

тренуванняВипадати на цілий тиждень із графіку регулярних тренувань – це суттєве зниження ефективності в результатах. Тому деякі жінки на свій ризик не перестають відвідувати зал і навіть виконувати силові вправи у період менструації. І хоча суворих лікарських обмежень у фізичній активності не існує, важливо розуміти особливості жіночої фізіології. Наш сайт Mamabook підкаже, яким спортом можна займатися під час менструації, аби не нашкодити собі.

Тренування корисні!

Менструація – не діагноз, тому і не вимагає лікування. Лікарі-гінекологи запевняють, що повна відмова від фізичних навантажень у ці дні призводить до проблем. Не проявляти активність шкідливо для жіночого здоров’я, оскільки провокує тривалий застій венозної крові. Якщо більшість часу провести на дивані, то застій буде причиною хронічних запальних процесів в органах сечовивідної жіночої системи. Правильні фізичні навантаження дозволять не лише прибрати наслідки венозного застою, але й полегшити больовий синдром.

 

Повільний спорт

Оптимальними будуть вправи, які не передбачають активної участі ніг. Також ті тренування, у яких ритм дуже розмірений.

Найкращі варіанти фізнавантажень під час менструації:

  • Пілатес.
  • Йога.
  • Ходьба.
  • Полегшена гімнастика.
  • Розтяжки.

Акцент на помірні кардіонавантаження

Не всі види кардіотренувань допустимі в період менструації. Усе повинно бути в помірному ритмі та без фанатизму. Оптимальні види вправ – це ходьба (вулична або на біговій доріжці), стрибки на скакалці, їзда на велосипеді.

Водні види спорту не під забороною

Чимало жінок уникає контакту з водою в період менструації. Гінекологи не озвучують заборону на купання в воді. Не йдеться про прийом домашньої ванни. Деякі види водного спорту дають адекватні навантаження, тому плавання чи аквааеробіка є чудовою альтернативою звичному для вас тренажерному залу. Але обирайте відповідні засоби гігієни – тампони.

басейн

Поради професійних спортсменок

Спорт у період менструації вважається корисним. Професійні спортсменки скасовують тренування лише в перший день місячних. За статистикою, 69% спортсменок відмічають зниження болю саме завдяки тренуванням. Але якщо повністю обмежити себе від активності в критичні дні, то больовий синдром може затягнутися на 3 доби. Також спортсменки рекомендують вести менструальний щоденник. У ньому чітко відмічаються дати місячних, їхня тривалість, відчуття під час тренувань різних типів. Орієнтуючись на записи, формується індивідуальний графік та вид тренування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З цієї страви починають ранок здорові люди

Читайте також