Головна Здоров'я Тренування і місячні: які вправи заборонені під час менструації

Тренування і місячні: які вправи заборонені під час менструації

mamabook
537 Переглядів

Будь-які фізичні навантаження посилюють виділення крові. Але повна відмова від активності у період менструації також шкідлива, адже провокує застій венозної крові та хронічні запалення органів сечостатевої системи. Тому свою активність потрібно чітко контролювати. Наш сайт уже описував, які вправи можна робити під час менструації. Зараз з’ясуємо, що під забороною.

Чим загрожує інтенсивний спорт під час місячних:

  • Неконтрольована кровотеча.
  • Тривалий больовий синдром.
  • Збій менструального циклу в датах.
  • Аменорея на декілька місяців (повна відсутність менструації).
  • Фізичне виснаження.
  • Втрата свідомості через зневоднення організму з причини крововтрати.

Силові вправи – єдиний вид тренувань, який повністю під забороною на період менструації. Не піднімайте важке, навіть якщо тренуєте виключно руки. Негативні наслідки від силових вправ не лише в безпосередньому впливі ваги на органи малого тазу. Силові вправи завжди є стресовими. А під час місячних відбувається серйозне оновлення та перебудова гормонів, тому стресові ситуації неминуче призведуть до порушення циклу.

Окрім піднімання ваги, виключіть будь-які вправи на прес, скручування тулуба. Тренування в період менструації повинні нагадувати лікувальну фізкультуру з акцентом на хребті, руках, плечовому поясі.

Ще один вид тренувань попадає під заборону. Це біг. Замініть його на швидку та тривалу ходьбу, але в жодному випадку не варто виконувати навіть нетривалі пробіжки.

Стосовно йоги та пілатеса, які дозволені, є свої певні нюанси. Наприклад, у йозі слід тимчасово відмовитися від виконання перевернутих поз. З іншого боку, повідомити про свій стан тренеру. Адже йога знає комплекс асан, які показані при менструації та здатні знімати біль. Це вправи, які розкривають стегна. У пілатесі також є подібний вид тренувань.

Коли можна повернутися до тренувань

Для жінки, яка систематично відвідує тренажерний зал, варто повністю відмовитися про силові вправи. Йдеться не лише про дні менструації. Утриматися від інтенсивної роботи із вагою потрібно ще на декілька днів після закінчення виділень крові. А якщо у вас чітко виражений передменструальний синдром (набрякає тіло, тягне знизу живота, болять молочні залози ще до початку кровотечі), то в цей період уже варто перестати працювати з вагою.

Важливо знати, що обмеження в інших видах фізнавантажень стосуються не всього періоду менструації.

  • Якщо місячні тривають 5-6 днів, то відмова від тренувань складає 3 дні.
  • Якщо тривалість менструації 3 дні, то відмова від тренувань на півтора дні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З цієї страви починають ранок здорові люди

Читайте також