Материнство дуже відповідальний крок. Особливо хвилюючим є період виношування малюка. Під час вагітності жінки нерідко стають емоційними, капризними та більш за все бояться нашкодити своїй дитині. Спеціалісти назвали 7 помилок, які дуже поширені серед вагітних. Наш сайт Mamabook розповість, що жінки часто роблять неправильно.
Їсти за двох
Вагітність – не захворювання. Ви повинні продовжувати вести здоровий спосіб життя. У період першого триместру раціон повинен залишитися незмінним. У II ви збільшуєте калорійність денного раціону на 200 калорій, у III триместрі – ще на 300 калорій. Зайва вага лише погіршує процес виношування та створює певні ризики для здоров’я і мами, і малюка.
Контакт із тваринами
Особливо небезпечними домашніми тваринами є коти. Якщо у вас немає кішки, то всю вагітність не контактуйте з тваринами (не можна гладити!) і не відвідуйте людей, у яких живе ця тварина. Коти можуть передати вагітним небезпечну хворобу – токсоплазмоз. Паразити, які її викликають, можуть порушити зір та розвиток центральної нервової системи малюка.
Далекі поїздки
Небезпеку становлять не стільки авіаперельоти, як маловідомі екзотичні хвороби для вашого організму. Наприклад, вірус Зіка, який особливо часто привозять вагітні після подорожей. Ваш організм особливо вразливий, а маловідомий вірус підкосить здоров’я і мами, і малюка.
Гарячі ванни
Високі температури шкідливі для плоду й провокують підвищений тонус матки. Не варто приймати не лише гарячі ванні, але й джакузі.
Небезпечна активність
Утримуйтеся від надмірних фізичних навантажень, наприклад, верхова їзда чи американські гірки, стрибки із парашутом тощо. Інтенсивні тренування в залі провокують гормональний дисбаланс, до якого дуже чутливі вагітні. А екстремальні розваги – це ще надлишок емоцій.
Суші
Наш сайт уже давав вичерпну відповідь, чи можна вагітним суші. Варто нагадати, що ряд продуктів в класичних суші не проходять термічне оброблення. А це – великий ризик занесення паразитів, які підірвуть імунітет мами та стануть причиною захворювань у плода.
Гіподинамія
У період вагітності не повинно бути жодних крайнощів – ні надмірної активності, ні її відсутності як такої. Не варто цілими днями лежати на дивані у «цікавому положенні». Обов’язково відвідуйте спеціалізовані секції – йога, пілатес, аквааеробіка для вагітних.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним «Но-шпу»?