Головна Вагітність Чи можна вагітним їсти суші

Чи можна вагітним їсти суші

mamabook
1374 Переглядів
Суші

Суші

Традиційна японська їжа – суші та роли – вже стали дуже популярними стравами в Україні. Здавалось би, риба та морепродукти дуже корисні для здоров’я. Та більшість лікарів не радять вагітним їсти суші. Наш сайт Mamabook розповість, чому.

Ризик отруєння рибою

В Україні вже було декілька гучних скандалів, коли у відомій мережі ресторанів японської їжі відвідувачі отруїлися рибою. Чимало видів суші та ролів передбачають споживання сирої або слабкосолоної риби. Якщо при її транспортуванні та зберіганні не були дотримані усі правила безпеки, то цей інгредієнт стане причиною серйозних проблем зі здоров’ям.

Чим небезпечні неякісні морепродукти:
  • Відсутність термічного оброблення – причина наявності у продуктах небезпечних паразитів, які викликають токсоплазмоз та лістеріоз.
  • У свіжій чи охолодженій рибі також можуть бути нематоди чи глисти. Антипаразитарна терапія проходять дуже проблематично у вагітних.
  • Такі види риби, як скумбрія, риба-меч, лосось можуть мати підвищений рівень ртуті та інших розповсюджених важких металів, які провокують сильну інтоксикацію.
  • Суші дуже швидко псуються. Тому особливо небезпечно замовляти їх доставку додому. Ви не можете бути впевнені в їхній свіжості, тож ризикуєте отримати харчове отруєння.

Тому напрошується висновок: у жодному випадку не замовляти суші та роли із сирою рибою. Спробувати можна хіба що варіанти з копченою, слабкосолонею рибою або ж вегетаріанські варіанти.

Інші небезпечні інгредієнти

На жаль, суші – це суміш смаків та різних несумісних компонентів. І кожен з них несе для вагітних серйозну небезпеку.

Імбир

Сильний продукт-алерген. Особливо непередбаченою є реакція організму під час вагітності, коли всі процеси перебігають інакше. Якщо у вас не було алергії до вагітності, то це не гарантує її відсутність зараз.

Васабі

Гострі страви та спеції викликають серйозний спротив шлунково-кишкового тракту. У вагітних значно частіше спостерігаються нудота та печія, підвищене газоутворення. Тож декілька грамів васабі можуть обернутися справжньої катастрофою на найближчі 2 доби. Окрім того, надмірно гострі інгредієнти можуть викликати у вагітних зневоднення.

Соєвий соус

Дуже часто заклади швидкого приготування пропонують сурогати. Справжній якісний соєвий соус коштує неймовірно дорого. А в ресторанах подають розбавлені варіанти чи соуси, у яких переважає сіль та підсилювачі смаків. Тож цей інгредієнт також ризикований.

Враховуючи таку кількість небезпечних компонентів, вагітним варто утриматися від вживання суші під час виношування малюка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Болить голова під час вагітності: як зняти біль без ліків

Читайте також