Головна Релакс Різновиди мікрофонів, основні критерії вибору

Різновиди мікрофонів, основні критерії вибору

mamabook
147 Переглядів
Warm Audio

Warm Audio

Мікрофони активно використовуються в різних сферах нашої діяльності — в студіях звукозапису, на концертах, під час переговорів, інтерв’ю. Мікрофон записує звук на різноманітні носії, також він може використовуватися просто для посилення звуку. Розглянемо найбільш популярні різновиди та класифікації мікрофонів.

Inter-M RMC-02

Принцип дії мікрофонів

Найпопулярніша класифікація — за типом елементу, котрий перетворює звукові хвилі на змінний струм. За цим критерієм розрізняють мікрофони:

  • динамічні,
  • конденсаторні,
  • стрічкові.

Динамічні мікрофони оснащуються мембраною, на котрій жорстко закріплена котушка, вона рухається в нерухомому магніті. На котушці наводиться ЕРС, що допомагає реєструвати звукові хвилі.

Конденсаторні мікрофони складаються з двох пластин, розташованих по принципу конденсатора. Одна пластина рухома, котра дозволяє змінювати місткість, внаслідок впливу звукових хвиль.

Стрічкові мікрофони є різновидом динамічних, в котрих роль основної деталі відіграє не котушка, а стрічка. Такі стрічки легші котушок, що дозволяє легко досягти точності звукопередачі та рівномірності амплітудно-частотної характеристики.

Ще розрізняють електретні мікрофони. Вони мають в конструкції електрет — матеріал, котрий тривалий час може бути поляризованим, окрім цього він може створювати електромагнітне поле. Електретні мікрофони мають вищий опір, тому вони потребують під’єднання до підсилювача, а також до зовнішнього блоку живлення. Електретні мікрофони вигідно відрізняються доступною ціною, компактними розмірами, стійкістю до негативних зовнішніх впливів.

Особливості студійних та сценічних мікрофонів

Такі пристрої можуть бути динамічними та конденсаторними. Мікрофони першого типу простіші та чутливіші, а також дешевші, для них не потрібно додаткове обладнання, вони не дуже чутливі до оточуючих шумів.

Конденсаторний мікрофон якісніше передає всі нюанси звуку, тому їх часто використовують для запису джерел звуку, котрі розташовані поблизу і на відстані. Наприклад, конденсаторний мікрофон добре використовувати для запису музичних інструментів.

Сценічні мікрофони якісно передають і вокал, і мову і звучання музичних інструментів.

Для цього в його конструкції передбачено мікшер, котрий регулює вхідний сигнал мікрофона, дозволяє змішувати звуки.

Сценічні мікрофони можуть бути дротовими та радіомікрофонами. Останні працюють завдяки антені, котра вловлює звуки.

Monacor DM-1800

Вокальні мікрофони використовуються для запису та озвучування голосу. Такі моделі відрізняються покращеною амплітудно-частотною характеристикою в діапазоні 2-4 кГц. Така особливість підкреслює яскравість голосу.

Інструментальні мікрофони дозволяють записувати та озвучувати музичні інструменти. Такі моделі відрізняються поліпшеним АЧХ на частотах, котрі притаманні конкретному інструменту. Такі мікрофони обираються під певний вид інструментів — фортепіано, ударні, гітара.

Читайте також