Головна Здоров'я Процес реабілітації колінного суглоба після травми

Процес реабілітації колінного суглоба після травми

mamabook
170 Переглядів
артроскопия

артроскопияВідновлення після травми коліна

Травми колінного суглоба, викликані надмірним спортивним навантаженням, неправильним способом життя, продукують дискомфорт і больові відчуття в коліні. Цей рухливий суглоб людини досить складно влаштований. Така обставина робить трудомісткою медичну діагностику больового синдрому в коліні і тягне тривалий період відновлення, пов’язаний зі стабілізацією суглобів і м’язів. Всі знають, що необхідно тренувати колінний суглоб після перенесеної травми, але не всі знають, як триває процес відновлення коліна. Курс повинен включати невеликий період повного спокою колінного суглоба, після якого передбачається поступове нарощування обсягів навантаження. Одночасно, в процесі відновлення, рекомендується використовувати ортопедичні товари для реабілітації та запобігання травм, які будуть здійснювати стабілізацію і підтримку коліна.

Серед різноманітних лікувальних впливів найбільшими можливостями відновлення функціоналу колінного суглоба має лікувальна фізична культура. Жінкам рекомендовано розпочинати рух коліна, не даючи йому великого навантаження з підтримкою роботи м’язів. Під впливом регулярних фізичних вправ поліпшується кровопостачання зв’язок, сухожиль, м’язів, збільшується число кровоносних капілярів, підвищується активність м’язів, поліпшуються їх скорочувальні властивості. Фізичні вправи тренують не тільки кісткову мускулатуру, але і всі вегетативні функції, сприяють регенерації тканин, попереджають м’язову атрофію.

Процес відновлення коліна після травми не терпить поспіху. Необхідний поступовий перехід і повернення до нормальної працездатності. Щоб коліно не забувало про свої функції, буде корисна систематична неспішна нетривала прогулянка. На більш пізніх термінах відновлення корисні заняття на велотренажері, коли навантажуються стабілізуючі м’язи, колінний суглоб виконує звичні руху, не відчуваючи великого навантаження. Рекомендується використовувати спеціальні засоби захисту для колінного суглоба – бандажі для коліна, які надійно фіксують суглоб і надають впевненість на психологічному рівні. Для поліпшення периферичного кровопостачання корисні прийоми легкого масажу близько і в зоні пошкодження.

Ноги

Травми коліна завжди тягнуть за собою тривалий процес реабілітації. Прогноз для відновлення завжди носить індивідуальний характер, залежить від типу травми, а також від дотримання передбачених рекомендацій. Правильне проведення реабілітаційних заходів, спрямований на повернення нормальної рухливості суглоба, зробить більш швидким відновлення після травми коліна.

З детальною інформацією про засоби реабілітації після травми коліна ви зможете ознайомитись на сайті Спортивної медицини.

Читайте також