Головна Здоров'я 5 корисних властивостей вівсянки

5 корисних властивостей вівсянки

mamabook
14 Переглядів
молоко

молокоОвес – цільнозерновий і корисний продукт, який можна споживати не лише у вигляді вівсяної каші. Це чудовий компонент для десертів, а з замоченої вівсянки можна робити корисне рослинне молоко.

Ось 5 причин, чому варто вживати вівсянку регулярно.

Допомагає знизити рівень холестерину

Бета-глюкан (різновид розчинної клітковини), яку містить овес, чудово знижує шкідливий холестерин. При вживанні бета-глюкан перетворюється на гель, який обмежує всмоктування холестерину. Згідно досліджень, щоденне вживання 3 г бета-глюкану з вівсі дозволяє знизити рівень холестерину в крові на 8-10%.

Нормалізація цукру в крові

Подібно до всмоктування холестерину, бета-глюкан взаємодіє і з цукром. Саме завдяки гелеподібному стану під час перетравлювання. Також вівсяна каша із цільного зерна знижує потяг до солодкого. Адже це складний вуглевод, який повільно дає організму енергію.

що їсти на сніданок

Знижує високий кров’яний тиск

Розчинні волокна у вівсянці знижує артеріальний тиск, який є основним фактором ризику патологій серця. Дослідження, опубліковане в Journal of Hypertension, доводить: щоденне вживання 8 г розчинної клітковини з вівсяних висівок допоможе понизити систолічний та діастолічний артеріальний тиск.

Підтримати здоров’я кишечнику

Якщо ви хочете додати до свого раціону більше продуктів, сприятливих для кишечника, вівсянка – чудовий вибрі. Нерозчинна клітковина сприяє всмоктуванню токсинів, діє як механічна чистка у кишковому тракті.

Сприяє схудненню

Овес – популярний суперпродукт серед любителів фітнесу. Високе вживання цільнозернових злаків пов’язано зі зниженим ризиком набору зайвої ваги та розвитку ожиріння. Розчинна клітковина у вівсянці допомагає надовго знизити апетит, тож ви не ризикуєте переїдати протягом дня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вживати горіхи, аби не нашкодити здоров’ю

Читайте також