Безпліддя, неможливість виносити дитину, викидні – про такі делікатні проблеми не прийнято говорити вголос. Але часто саме вони є причиною сварок, непорозумінь, взаємних докорів у парі. Розчарування, зневіра, біль, депресія…
На щастя, сучасні репродуктивні технології дозволяють здійснити мрію і стати батьками. А використовують для цього донорські яйцеклітини, тобто іншої жінки. Є багато випадків, коли донація – єдиний шанс на батьківство. Тому важливо знати, як стати донором яйцеклітини у Львові, які є обмеження і чи є ризики.
Донорство ооцитів
Донорство яйцеклітин львів – не просто медична процедура. Сучасний інноваційний метод передбачає використання здорових зрілих статевих клітин іншої жінки. Для донорства потрібна письмова згода жінки. Процедура є законна, а вимоги до її проведення зазначено у наказі № 787 МОЗ України.
У багатьох випадках донорські яйцеклітини використовують для процесу екстракорпорального запліднення. Для багатьох сімей це шанс виносити і народити здорового малюка.
Отримання здорової яйцеклітини дозволяє розв’язати багато проблем.
Донорство яйцеклітини Львів потрібне у випадках:
- жінка не може завагітніти через вік (рання менопауза), вагітність протипоказана через стан здоров’я:
- організм не виробляє яйцеклітини через вроджені аномалії, внаслідок хірургічних втручань.
- лікування раку, хіміотерапія негативно вплинула на репродуктивну функцію.
Тема донації – складна і суперечлива, у суспільстві різні думки. Є багато міфів і неперевіреної інформації. Жінка 9 місяців виношує малюка, незалежно від набору генів, любить його, чекає на появу на світ, сприймає як свого. Тому будь-які закиди є неправдивими.
Бажання допомогти іншим стати батьками – вагомий аргумент на користь донації. Крім того, це дуже відповідальна і почесна місія, адже пара, що роками мріяла про дітей, може здійснити заповітну мрію і стати батьками. Ще один вагомий аргумент – винагорода за участь у програмі. Донори яйцеклітини отримують грошову компенсацію, яка дозволяє вирішити багато фінансових проблем і кардинально змінити своє життя. Щороку в Україні народжується кілька тисяч немовлят саме завдяки інноваціним репродуктивним технологіям. Тому важливо знати, де у львові можна стати донором яйцеклітини.
Участь у програмі донації передбачає відповідальне ставлення до свого здоров’я і чітке дотримання усіх рекомендацій лікарів. Від часу укладення угоди і до забору матеріалу зазвичай проходить 2-3 місяці.
Вимоги до майбутнього донора
Програми донації ооцитів не тільки передбачають допомогу іншій жінці, а й можливість отримати грошову винагороду. Але перш за все варто переконатися у стані здоров’я потенційного донора, відсутності ризиків, психологічній готовності до процедури. Тому жінка, яка хоче стати донором яйцеклітини львів, має відповідати таким вимогам:
- Вік від 18 до 32 років. У різних клініках ця межа може варіюватися. Але чим молодша жінка, тим краща якість яйцеклітин.
- Наявність хоча б однієї здорової дитини.
- Приємна зовнішність, відсутність зайвої ваги.
- Регулярні місячні
- Дотримання здорового способу життя
- Відсутність генетичних та хронічних захворювань, психічних відхилень.
- Відсутність операцій на матці, придатках, молочних залозах.
Для того, щоб брати участь у програмі донації, потрібно, щоб з часу пологів пройшов як мінімум рік та завершити грудне вигодовування.
Хто може стати донором?
Донором яйцеклітин може стати дієздатна жінка, громадянка України, яка не має аутоімунних, генетичних захворювань, гормональних порушень, психічних розладів.
Жінки, які не народжували, мають шкідливі звички зайву вагу, генетичні і хронічні захворювання, годують дитину, якій менше року, не можуть стати учасниками програми донації. Ризикують отримати відмову жінки, які мають онкологічні захворювання, перенесли операції на органах малого тазу чи грудях. А також особи віком від 32 років.
Перш, ніж стати донором, жінка проходить ретельне обстеження всіх органів і систем. Це аналізи крові, ультразвукова діагностика, тести на гепатит C та В, інфекції, що передаються статевим шляхом, консультації у різних спеціалістів, зокрема у психолога, генетика, терапевта.
Процес донації яйцеклітин
Зазвичай програма донорства передбачає такі етапи:
- Обстеження донора. Перед тим, як стати учасницею програми, донор яйцеклітини львів проходить ретельне медичне обстеження. Це дозволяє визначити, чи вона готова до подальших процедур і виключити протипоказання.
- Гормональна стимуляція. Якщо медичне обстеження підтверджує, що жінка повністю здорова, то лікар призначає гормональну терапію, яка стимулює яєчники. Препарати та їх дозування лікар підбирає враховуючи індивідуальні особливості організму.
- Вилучення яйцеклітини. Аспірація ооцитів – безпечна процедура, яка не має негативних наслідків для організму жінки. Забір біоматеріалу проводять в операційній, з використанням короткочасного знечулення. Тривалість процедури – 15-20 хвилин. Ооцити вилучають у спеціальні пробірки, з використанням пункційної голки. Процес контролюють УЗД-апаратом.
- Спостереження. Після процедури донор відпочиває протягом 2 годин у палаті. Потім роблять УЗ діагностику. Якщо все гаразд, можна повертатися до звичних справ.
Як правило, участь у програмі донації абсолютно конфіденційна.
У мережі є різні міфи і неперевірена інформація про донорство яйцеклітин львів ціна якого є досить високою . Часто можна почути, що після донації жінка більше не зможе мати дітей. Це не відповідає дійсності, адже жінка не втрачає дітородної функції. Фахівці стверджують, що вже після менструації після донації можна планувати вагітність. Оскільки вагітність і пологи – природній процес, донація на це ніяк не впливає. Ще один дуже поширений міф – жінка після донації ооцитів може набрати зайву вагу, і позбутися її не так просто. А причина – вживання гормональних препаратів. Насправді це не зовсім так: здорове харчування, правильний питний режим та активний спосіб життя допоможуть втримати вагу у межах норми. Лікар підбирає тільки ті препарати, які підійдуть конкретній пацієнтці. Тому дуже важливо дотримуватися вказівок і рекомендацій лікаря, це запорука успіху.
Але оскільки донація яйцеклітин львів – медична процедура, то певні ризики не варто відкидати. Але переважно це відбувається у випадку якщо жінка ігнорує рекомендації лікаря та не стежить за станом свого здоров’я. В такому випадку можливі гормональні збої чи виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників.
Висновки
Донорство ооцитів – не просто медична маніпуляція, це благородна справа, яка дозволяє змінити життя бездітної пари і допомогти пізнати їм радість батьківства. А щоб процедура пройшла комфортно і без ускладнень, варто обирати перевірені клініки, де цінують довіру пацієнтів і пропонують якісний рівень сервісу. Важливими аспектами є не тільки кваліфікований персонал, новітнє обладнання, а й чуйне ставлення до донорів, можливість отримати психологічну підтримку у разі потреби. Приємним бонусом є матеріальна винагорода після донації. Кошти дозволять покращити фінансовий стан сім’ї. Зазвичай гроші виплачують або в день забору яйцеклітини чи через кілька днів після. Жінка-донорам з інших міста часто компенсують витрати на проїзд.
Якщо ви молода і здорова жінка, маєте дитину, приєднуйтеся до програми донорства ооцитів. Завдяки вам ще одна сім’я стане ще щасливішою!