Для діток від 2 до 6 років конструктор по праву вважається найкращим видом іграшок. І для хлопчиків, і для дівчаток. Конструктор дає дітям різносторонній розвиток: формується просторове мислення, сприйняття кольорів та геометричних форм, чіткість рухів.
Збирання конструкторів ніколи не дається дітям легко, тому до створення об’єктів часто приєднуються дорослі. А що може буте краще для малюка, ніж гра, що об’єднує усю сім’ю?
Про користь конструкторів та вікові особливості дітей розповість наш сайт Mamabook
Конструктори для малюків 2-3 років
Найпростішою формою конструктора є кубики та пірамідки. Продемонструйте малюку декілька варіантів гри з ними. Не дивуйтеся, якщо спочатку малюк буде лише руйнувати ваші об’єкти. Для дитини – це важливий етап вивчення нової іграшки. Після спостережень малюк також перейде до перших спроб побудови.
Спочатку будуйте разом прості побудови, які можуть бути будинком для ляльок чи парканом між солдатиками та звірами. Це може бути і гараж для іграшкових машинок.
Для найменших діток обирайте кубики легкі, проте великих розмірів – з пластику, картонові. Для більшої практичності та витривалості можна купити дерев’яні кубики і пірамідки.
Дворічний малюк також може гратися кубиками-сортерами. Це коробочки у вигляді тварин, будинків, машинок тощо, у яких є отвори різної форми. Це можуть бути прості геометричні фігури, цифри, літери. Завдання малюка – вкладати у ці твори відповідні фігурки. Сортери дуже гарно стимулюють розвиток логічного мислення, увагу, кмітливість, пам’ять.
Конструктори для 3-4 років
У цьому віці досі актуальні кубики. Але це повинні бути іграшки з новими функціями. Наприклад, кубики із цифрами та літерами. Ви вперше можете почати вивчати літери алфавіту, спробувати впізнавати цифри.
Спробуйте кубики-пазли. Нехай дитина вчиться складати прості картинки з невеликої кількості сегментів. Наприклад, всього 4 чи 6 кубиків. Тематику кубиків обирайте цікаву для дитину. Кубики повинні бути яскравими, привабливими для діток.
У цьому віці час купувати складні блочні конструктори – з великою кількістю деталей. У конструкторах можуть з’явитися нові цікаві елементи. Наприклад, якщо це траса та автотрек. Дівчатка можуть збирати конструктори у вигляді лялькових будиночків. Важливо, що блочні конструктори дозволяють щоразу складати все нові та нові об’єкти, тому дитина навчиться працювати з формами, зможе самостійно створювати замки, будиночки, арки, паркани тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які секції підходять для дитини від 1 до 6 років
Складні конструктори для дошкільнят
Коли дитина втратить цікавість до блочних конструкторів, час спробувати дуже оригінальні сучасні варіанти. Це металічні та магнітні конструктори, «колючі» конструктори, конструктори з присосками, об’ємні 3Д-конструктори. Варіантів безліч. Їхня тематика також різноманітна. Діти зможуть навчитися будувати цілі міста, мости, гелікоптери, поїзди, котеджі, казкові замки. До зборки конструкторів вже залучені складні схеми, безліч додаткових деталей – цвяшки, елементи кріплення, лампочки, наклейки. Дитина може не один тиждень збирати один об’єкт.
Обов’язково приєднуйтесь до гри конструктором. Для вашої дитини це буде приємний момент спілкування з мамою чи татом. І нехай ваші дітки ростуть розумними!
Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!