Головна Школярі 9 порад, як навчити дитину самостійно виконувати домашні завдання

9 порад, як навчити дитину самостійно виконувати домашні завдання

mamabook
724 Переглядів
готовність до школи

Как избежать перегрузок в школе: 3 простых советаНерідко домашні завдання перетворюються для родини на колосальну проблему. Особливо, якщо йдеться про учнів молодших класів. Виконання домашніх робіт перетворюється на конфлікти, нерви, сльози, у виконанні завдань можуть бути втягнені ледь не усі родичі. Як же допомогти дитині самостійно вчитись вдома? Поради батькам підготував наш сайт Mamabook

Вам допоможуть дуже прості, але дієві правила. Вам їх потрібно виконувати систематично, не зраджуючи своїй ліній поведінці. І ви побачите, як вже за декілька тижнів дитина інакше зможе виконувати домашню роботу.

Правило 1. Розпишіть все, що потрібно виконати дитині, попунктно. І по мірі виконання завдання викреслюйте ці пункти. Так дитині легше зрозуміти об’єм заданих завдань. На майбутнє просіть дитину самостійно складати такий план. Можна навіть не на один день, а на декілька вперед. Це допоможе самоорганізуватися.

Правило 2. Не наполягайте, аби дитина поетапно виконувала усі завдання. Нехай син або дочка самостійно обере, до чого приступати першим, а що залишити на «фінал». Чимало дорослих не люблять працювати за чітким списком, тому дозвольте дитині перестрибувати з пункту до пункту на свій розсуд. Адже для вас головне – результат, а не те, буде математика виконаною першою чи ні. Тим більше, право вибору завжди дає відчуття легкості у виконанні поставлених завдань.

Правило 3. Читайте разом вголос задачу чи вправу. Переконайтесь, що дитина зрозуміла зміст завдання. Адже нерідко завдання в підручнику написані сухою термінологією, тому діти молодших класів не завжди розуміють, що саме їй потрібно зробити. Тож над однією задачею можуть сидіти годину, перш ніж почнуть хоча б щось виконувати. У майбутньому вчіть дитину чітко розбирати зміст завдання – і лише тоді починати його виконувати.

Правило 4. Почніть з того, що важкі завдання ви будете виконувати разом, а більш прості – нехай дитина виконає самостійно. Якщо боїтесь, що в зошиті буде багато помилок, то просіть спочатку виконати роботу в чорновику. В майбутньому навіть складні завдання ви не повинні виконувати за дитину. Син або дочка повинні попросити вас про допомогу, попросити роз’яснити тему, але домашнє завдання діти повинні виконувати вже самостійно. Ви лише перевіряєте чи даєте підказки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прислів’я та приказки про книгу

Правило 5. Не поспішайте перевіряти завдання після виконання. Привчіть дитину спочатку самостійно усе ретельно перевірити. У майбутньому ж, якщо ви знайшли помилку, не виконуйте завдання замість дитини. Вкажіть на цю помилку і попросіть учня переробити це завдання.

Правило 6. Давайте можливість дитині виправляти свої помилки. Аби дитина вдома засвоїла проблему тему, дайте для прикладу розв’язати 2-3 схожі задачі чи завдання. Коли дитини це засвоїть, попросіть повернутись до домашньої роботи і самостійно знайти, де були допущені помилки.

Правило 7. Робіть перерви під час виконання домашніх робіт. Це дуже важливо. Навчальний процес у школі триває безперервно багато годин, а вдома виконання завдання не повинно виглядати як каторга.

Правило 8. Позбавте дитину стресових ситуацій. Не вимагайте. Крики і погрози змушують дитину замикатись в собі, вона починає ненавидіти домашні завдання. Навчання вдома повинно проходити в спокійній атмосфері. Подбайте про затишок для дитини. Не повинно бути зайвого шуму, роздратування.

Правило 9. Хваліть вашого маленького учня. Не лінуйтесь це робити кожного дня. Так ви допоможете повірити дитині у власні сили!

зошити, товар

Якісна шкільна канцелярія (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

 

Читайте також