Головна Школярі 9 порад учителям, проти яких влаштовують булінг у школі

9 порад учителям, проти яких влаштовують булінг у школі

mamabook
847 Переглядів
учитель

учительПро булінг у школі вже розмовляють дуже активно – в соцмережах, ЗМІ. Розроблено чимало порад та інструкцій, як діяти, якщо одні діти знущаються з інших. Проте досі не прийнято розмовляти про булінг, направлений на вчителя. І йдеться зовсім не про знущання дітей з педагога. Булінг можливий серед педагогічного колективу. І особливо страждають молоді або нові вчителі. Якщо ви зіштовхнулися з такою проблемою, то ці 9 порад допоможуть впоратися зі цькуванням.

Порада 1. Зберігайте спокій

Звичайно, педагогіка, гуміназм, робота з дітьми та булінг здаються несумісними речами. Дивно навіть чути, що булінг може відбуватися в стінах учительської. Проте буває і таке. І перше, що вам слід зробити, – не дозволити ситуації поглинути ваші емоцій. Зосередьтеся на роботі та дітях, спробуйте абстрагуватися та зберігати внутрішній спокій.

Порада 2. Не втягуйтеся

Найкраще, що ви можете зробити – не «підгодовувати» своїми емоціями тих педагогів, які провокують конфлікти з вами. Не беріть участь в сварках, не демонструйте жодної реакції. Це саме те, чого від вас очікують. Ваш крик, агресія у відповідь чи сльози – усе на руку ініціаторам булінгу.

Порада 3. Тримайте дистанцію

Завжди намагайтеся триматися на відстані від педагога, який вас цькує. В їдальні сідайте подалі, поміняйтеся зі столами з іншими колегами, аби не сидіти поруч в учительській.

Історія з життя. Олена, 27 років:

“Я прийшла працювати в школу і відразу ж стала вигнанцем. В колективі не було молодих вчителів. Також мені відкрито заявляли, що я забираю чужі години. Більшість педагогів зі мною навіть не віталися. Це був виключно жіночий колектив – усім за 45 років. Особливо агресивною була вчителька математики. Відверто озвучувала, що математика – цариця наук, а мій предмет (географія) – зайва витрача часу. Що такі дисципліни обирають не дуже грамотні педагоги. Вона настільки мене дістала, що я попросила змінити розклад, аби мінімально з нею контактувати. Я не реагувала і намагалася не опускатися до її рівня, завжди гордо заходила в учительську, мовчки виконувала свої справи. Усе вирішилося просто, коли проти неї написали колективну заяву батьки двох класів. Виявилося, дітей вона також цькувала. Після цього математичка сама звільнилася. Проте я й досі не знаю, як правильно поводитися з такими агресорами”.

Порада 4. Фіксуйте події, які відбуваються

Це дуже важливий пункт. Якщо ви стали жертвою булінгу, бажано фіксувати у будь-якій формі цей інцидент. Зберігайте переписку (електронну, смс), робіть аудіозаписи. Якщо агресивність колеги стане надмірною, ви вже будете мати доказову базу. І з таким багажем задокументованих фактів легко аргументовано розмовляти із керівництвом.

 

Порада 5. Спробуйте розібратися

В інших випадках рятує не дистанція, а контакт. Якщо вам неминуче доведеться знаходиться поруч із агресивним колегою, то спробуйте задіяти таку ж тактику, як і в класі зі складними учнями. Ставте запитання, уважно слухаючи відповідь (і зовсім не обов’язково погоджуватися з чужою точкою зору). Швидше за все, сиутація в цілому не зміниться, але ви будете виглядати як адекватна людина, яка намагається цивілізовано розв’язувати безпричинний для вас конфлікт.

Порада 6. Вивчіть теорію

Дуже часто булери – це майстри пасивно-агресивної поведінки. Вивчіть навики спілкування, які допомагають ефективно керувати такою поведінкою, спілкуючись з людьми такого формату.

Порада 7. Не бійтеся захищатися

Звичайно, не хочеться опускатися до рівня провокатора, проте завжди є межа. Не бійтеся відкритих конфліктів. Спробуйте постояти за себе в присутності інших колег. Ви продемонструєте, що не збираєтеся бути жертвою. Зазвичай інші колеги підключаються до конфлікту та чимало педагогів може стати на ваш захист. Проблема булінгу в тому, що для цькування обирається потенційна жертва. На думку, булера, це слабка людина – новенька чи молода учителька. Варто один раз продемонструвати, що це не так, аби дати відсіч нападнику.

учитель

Порада 8. Напишіть скаргу

Йдіть до останнього і подавайте офіційну скаргу на колегу, яка не може заспокоїтися. Дуже важливо у такій справі мати свідків. В одному з конфліктів в учительській попередьте булера, що це останній випад у вашу сторону. І якщо знущання не припиняться, то ви звернетеся до керівництва. І попередьте, що вже зібрали багато доказів.

Порада 9. Розставляйте пріоритети

Навчіться залишати всі конфлікти в межах школи. Додому йдіть зі спокійною душею, де вас чекають рідні та кохані люди. Пам’ятайте просту істину: ніщо не вічне. Обов’язково складеться ситуація, коли агресивна колега змінить свою поведінку, можливо, змінить і місце роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як запобігти булінгу: 9 ознак, що дитину ображають у школі

Читайте також