Головна Школярі 7 причин, чому дітям не можна користуватися гаджетами

7 причин, чому дітям не можна користуватися гаджетами

mamabook
304 Переглядів

7 причин, почему дети предпочитают компьютерыБільшість батьків впевнені, що гаджети шкідливі для малюків. Тому до 3 років намагаються обмежити доступ дітей до телефонів, планшетів, ноутбуків. Проте експерти запевняють: гаджети не повинні бути присутніми в житті дітей до 10 років!

Чим шкідливі гаджети для дітей – розповість наш сайт Mamabook 

Скільки часу можна користуватися гаджетами дітям?

  • Від 0 до 3 років – діти взагалі не повинні контактувати з гаджетами
  • Від 3 до 6 років – можуть користуватися гаджетами не більше 60 хвилин на день
  • Від 6 до 10 років – не більше 90 хвилин на день
  • Від 10 до 18 років – не більше 2 годин на день

Шкода від гаджетів

Відсталість у розумовому розвитку
Гаджети роблять для дітей ведмежу послугу. Гаджети – це зручні пристрої, які фактично «мислять» замість дитини. Інтернет, ігри – усе під рукою. Дитина, яка проводить багато часу з гаджетами, перестає мислити. У таких дітей масово фіксується затримка в інтелектуальному розвитку, дуже низький та посередній рівень навчання в школі.

Низький рівень ерудиції
Діти, які більшість інформації отримують від гаджетів, насправді дуже непристосовані до реалій життя. Такі діти майже нічого не знають про рослинний та тваринний світ, вони не розуміють найпростіших явищ природи, не розуміють фізичні та хімічні явища, з якими зіштовхуються щодня у побуті. Насправді діти повинні власним досвідом пізнавати світ, проводити більше часу на природі, бути зайнятими хатніми справами.

Лінь
Це колосальна проблема для батьків. Сучасну дитину майже нереально змусити помити посуд чи прибрати у своїй кімнаті. Дитина усе відкладає «на потім», бо прикута до екрану гаджета. У результаті дитина витрачає години, граючись чи переглядаючи безглузді відео, читаючи соцмережі. Результат очевидний – вона так і не виконає свої прості щоденні обов’язки. У тому числі і домашні завдання.

Проблеми з пам’яттю
У дитини, яка постійно сидить за гаджетами, мозок перенасичений інформацію. З такими об’ємами інформації дитячий мозок не здатен упоратися. Мозок постійно перевантажений, «переварюючи» порцію отриманих відео, фото тощо. Як результат – мозок не здатен сприймати додаткову інформацію, тому у дитини різко погіршується пам’ять та увага. Дитина, яка зловживає гаджетами, не може вивчити віршика навіть за декілька днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правильне харчування підлітків

Емоційна нестабільність
Гаджети викликають психологічну залежність. Дитині потрібно усе більше інформації, а разом з нею – і псевдощастя, псевдорадість. Дитина без гаджетів веде себе роздратовано, її ніщо не цікавить. І якщо батьки в один чудовий день категорично забороняють користуватися гаджетами – дитина просто вибухає, проявляє несамовиту агресію.

Недосипання
У дітей часто порушений режим сну та відпочинку. Навіть якщо вимагати вимикати гаджети о 22 годині, то мозок переварює усю отриману інформацію ще мінімум 2 години. Отже, сон дитини дуже поверхневий, а відпочинок – умовний. Нерідко дитина вже у віці 9-10 років має проблеми із засинанням.

Проблеми з фізичним розвитком
Це очевидний наслідок. Адже дитина мало рухається, не займається спортом, бо увесь свій час витрачає на гаджети. Як результат – вже у ранньому віці у дитини порушені постава, є фізичне недомагання, м’язова слабкість. У дітей 9-10 років масово порушений зір, частий головний біль, послаблений імунітет.

Тому батькам варто з ранніх років намагатися зацікавити дитину спортом, танцями, настільними іграми, прогулянками, пікніками. Проводять зі своєю дитиною більше часу разом. Тоді у неї не виникне необхідності робити гаджети своїми найближчими друзями.

Чашки для вчителів з різних предметів (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Чашки для вчителів з різних предметів (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!

Читайте також