Головна Здоров'я Правильне харчування підлітків

Правильне харчування підлітків

mamabook
125 Переглядів

Как помочь ребенку сбросить лишний весПідлітками вважаються діти від 10 до 18 років. Але, погодьтесь, харчові звички 10-річних дітей та вже сформованих дорослих 18-річних дуже відрізняються. Тому раціон підлітків доречно розділити на певні вікові групи, визначивши, які продукти повинні бути головними в той чи інший період розвитку дитини.

Поради дає наш сайт Mamabook 

10-12 років
На цей період припадає максимально інтенсивний ріст опорно-рухового апарату. Тому завдання батьків – підтримати ріст, розвиток та укріплення м’язів і скелету. Тому у дитини цієї вікової групи в раціоні у великій кількості повинні бути присутні молокопродукти та м’ясо (нежирних сортів – курятина, кролятина, яловичина).

13-16 років
У цьому віці підлітки, як хлопчики, так і дівчатка, порушують вже всі харчові заборони. Вони таємно можуть підсісти на фаст-фуд, почати відмовлятися брати до школи судочки з домашньою їжею, їм може сподобатися гостра, смажена, жирна їжа, вони можуть повністю відмовитися від зелені, фруктів, овочів. Дуже важливо у цей період не здаватися та продовжувати нагадувати підлітку щодня, як він повинен правильно харчуватися. Дівчатам розповідайте, що неправильне харчування стане причиною вугрів на обличчі, сухого ламкого волосся, поганої шкіри. А от хлопці не зможуть нарощувати м’язову вагу та виглядати мужньо, атлетично.

У період 13-16 років активно формуються залози, відмічається нестабільний гормональний фон. Важливо, як приготовлена їжа для підлітка. Її потрібно не смажити, а тушити та варити, готувати на пару! Поменше випічки, проте побільше каш, рослинних жирів, морепродуктів, зелені, горіхів.

16-18 років
Чимало підлітків у цьому віці експериментують з дієтами. Батьки повинні стати гарним прикладом для дітей. Ніяких дієт! Лише щоденне правильне здорове харчування у поєднанні з фізичною активністю. Ви можете разом, усією родиною, відвідувати тренажерний зал, басейн. Влаштовуйте корисні сімейній вечері, які можна приготувати разом. Вигадайте корисні десерти – домашнє морозиво, батончики із сухофруктів та горіхів, фруктове желе, вівсяне печиво тощо.

У меню підлітка повинні бути присутні продукти, які є ефективними природніми антиоксидантами – овочі, фрукти, коренеплоди. Важливим пунктом є і правильний вибір напоїв. Не кава, а зелений чай! Не солодкі коктейлі, а фреші!

Будьте здоровою родиною!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мода, яка нас вбиває. Чим шкідливий вейп?

Чашки для вчителів з різних предметів (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Чашки для вчителів з різних предметів (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!

Читайте також