Мед з еспарцету визнаний одним з 5 найкорисніших сортів меду у світі. Ця унікальна рослина росте і на території України. Застосування меду з користю для здоров’я може бути в кількох видах. Як саме – підкаже наш сайт Mamabook
Наприклад, мед можна приймати в чистому вигляді. Достатньо з’їдати 1 столову ложку щоденно. Також його кладуть до каш, додають у напої – чай, молочний коктейль. Використовують і як засіб для загоєння шкіри.
Рецепт 1. Буде корисний при болі в горлі та запаленнях у ротовій порожнині (стоматит, гінгівіт, кровотеча ясен). На півсклянки теплої води (40 градусів) додайте 1 ст.л. меду. Ополіскуйте після їжі. Повторюйте 4-5 разів на день.
Рецепт 2. 1 ст.л. вазеліну змішайте з 1 ст.л. меду. Наносіть на шкіру в місцях сонячних опіків. Тримати 30 хвилин. Повторювати 2-3 рази на день.
Рецепт 3. Для стимулювання імунітету змішайте 5 ст.л. меду, 1 ч.л. сухого імбиру, 1 ч.л. лимонного соку. Приймати вранці та ввечері по 2 ч.л.
Рецепт 4. Використовуйте продукт у якості лікувальної маски для шкіри. Гарно знімає запалення, вугрову сип, прибирає надмірну жирність шкіри. Ретельно нанесіть мед на очищену, суху шкіру обличчя, покрийте зверху харчовою плівкою. Тримайте 20 хвилин та змийте теплою водою. Повторювати можна двічі на тиждень.
Рецепт 5. Мед та кокосова олія у співвідношенні 1:1 нанесіть на шкіру голови. Помасажуйте, накрийте поліетиленовою шапочкою, загорніть волосся рушником. Тримайте 20 хвилин. Ефективний засіб від лупи та сухості шкіри. Можна проводити процедуру двічі на тиждень.
Протипоказання до застосування меду
В еспарцетового, як і в будь-якого іншого сорту меду, два головні протипоказання.
- Багатий біологічно активний склад робить цей продукт гіпералергенним. Тому вводити його в раціон, особливо дитячий, рекомендується у малих дозах. І якщо немає будь-яких побічних реакцій, збільшувати денну норму. До речі, жінкам у період грудного вигодовування не можна приймати цей продукт, оскільки він може спровокувати алергічну реакцію у малюка.
- Мед протипоказаний людям із цукровим діабетом.
Увага! Педіатри рекомендують вперше вводити мед у раціон дитини лише з 3 років.
Дотримуючись головних рекомендацій та враховуючи протипоказання, ви зможете використовувати еспарцетовий мед як один з найцінніших продуктів для свого здоров’я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим замінити цукор
Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!