Коронавірус та інфекція, яку він викликає, стрімко поширилася по всьому світові. Це сімейство вірусів для вчених було відоме дуже давно – з 1965 року. Проте новим є штам. На сьогодні вже заразилося понад 110 000 людей, з них 3800 пацієнтів померло.
У багатьох країнах розпочалася справжня паніка, люди скуповують в аптеках маски та дезінфікуючі засоби, а в магазинах – продукти. Також з’явилося чимало міфів, у які не варто вірити. Наш сайт Mamabook озвучить п’ятірку популярних.
Міф 1. Від вірусу захищає маска
Це правило працює лише у випадку використання спеціальних професійних масок-респіраторів, які щільно прилягають до шкіри. Але звичайні одноразові марлеві маски, які продаються в аптеках, не захищають здорових людей. Вони призначені для хворих, аби знизити ризик зараження оточуючих під час чхання, кашлю.
Міф 2. Найсмертельніший вірус
Це не так. Багато інших вірусів мають значно вищі показники смертності. Навіть традиційний сезонний грип, який щороку охоплює мільйони людей, має більше летальних випадків. Що вже казати про вірус Ебола.
Міф 3. Ліки вже винайшли
На жаль, поки що офіційно ліків від коронавірусу немає. Застосовується лише симптоматичне лікування. Пийте більше води, залишайтеся вдома, мийте щоразу ретельно руки після вулиці та відпочивайте.
Міф 4. Посилки з Китаю заразні
Вчені вже встигли дослідити всі можливі шляхи передачі вірусу. Відомо, що найнебезпечнішим є орально-фекальний спосіб передачі. Проте більшість вірусів не здатні виживати тривалий період на поверхні якогось предмета, тобто за межами живого організму. Тому посилки з Китаю абсолютно безпечні! Те саме стосується і схожого міфу про небезпеку купівлі екзотичних фруктів із Китаю. Продукти також абсолютно безпечні!
Міф 5. Від коронавірусу помирають лише старі люди
Це не зовсім так. Бо чимало людей вже почали вірити, що молодих пацієнтів вірус не уражає. Просто летальні випадки найчастіше трапляються в сильно ослабленому імунітеті. А це стосується людей похилого віку. Також від вірусу померли пацієнти із важкими хронічними недугами – цукровий діабет, цироз печінки. Дійсно, молодий здоровий організм здатен перенести інфекцію на ногах, бо такі пацієнти можуть мати сильний імунітет. Проте це не означає, що їм коронавірус не загрожує.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ці 8 симптомів попередять за місяць про можливий інфаркт