Головна Здоров'я 10 порад, як навчити дитину правильно харчуватися

10 порад, як навчити дитину правильно харчуватися

mamabook
276 Переглядів

Питание ребенка: вредные продуктыПро харчові навики більшість батьків забувають з раннього віку. І згадують вже про справжню проблему десь у підлітковому періоді. Але у віці 12-18 років діти вже відмовляються слухати настанови батьків та замість салатів, риби споживають фаст-фуд, попивають солодку газовану воду.

Як з раннього віку роз’ясняти дитині основи здорового харчування? Поради дає наш сайт Mamabook 

Порада 1. Власний приклад
Їжте фрукти, овочі та цільнозернові продукти на обід та у вигляді перекусів. Дитина повинна бачити, що вам дійсно подобається споживати овочі, фрукти, зелень.

Порада 2. Купуйте продукти разом
Вибираючи продукти, ви можете щодня пояснювати дитині, що таке корисні і шкідливі продукти. А головне – у чому ця шкода. Порівнюйте інгредієнти, енергетичну цінність, тривалість зберігання продуктів тощо.

Порада 3. Експериментуйте на кухні
Долучайте дитину до приготування їжі. Намагайтесь навіть з простих страв робити шедеври, гарно прикрашаючи салати чи гарніри. Хваліть дитину за будь-які спроби самостійно готувати, давайте поради. Також варто вигадувати вашим корисним рецептам особливі назви – на честь дитини. Наприклад, «Салат Оленки», «Каша Ксюні».

Порада 4. Родинне меню
Нерідко матусі старанно готують діткам супи, салатики, а самі батьки можуть на очах у дитини жувати бутерброди та покупне печиво. У вас повинно бути єдине корисне меню! Це здоровий раціон для усіх членів родини.

Порада 5. Заохочуйте увагою, а не їжею
Нерідко за гарні вчинки, оцінки, прибрану кімнату матусі віддячують діткам солодощам. Їжа не повинна бути для дитини забороненим об’єктом, який вручають лише за гарні вчинки. Дитина повинна харчуватися правильно, збалансовано. І місце десертам також знайдеться. Але вони повинні бути низькокалорійними та готуватися у певний визначений час, наприклад, кожні вихідні. Не давайте солодощі дитині як «заробіток» за гарні вчинки. Дитину потрібно хвалити не їжею, а батьківською увагою!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правильне харчування підлітків

Порада 6. Десерти готуйте самі
Десерти не можуть бути корисними, але вони можуть бути не такими шкідливим, як у магазині. Візьміть за традицію і готуйте десерти вдома разом з дитиною. Не зловживайте такими інгредієнтами, як згущене молоко чи желатин. Намагайтесь готувати щось смачненьке, але легке.

Порада 7. Гарний ритуал
Прийом їжі повинен бути завжди спокійним, гарним ритуалом. Не сваріться з дитиною чи з чоловіком під час спільних обідів, вечерь. Також під час прийому їжі не варто вмикати телевізор. Ви повинні чітко визначити, що прийом їжі проходить лише на кухні, за столом, у спокійній атмосфері.

Порада 8. Не ігноруйте бажання дитини
У вас повинен бути чіткий графік прийому їжі. Але не ігноруйте прохання дитини, якщо вона голодна і не може дочекатися прийому іжі. Давайте дитині корисні перекуси – горішки, фрукти, салатик.

Порада 9. Готуйте їжу в школу
Вигадуйте дитині різноманітні рецептики для школи. Намагайтесь навіть звичайний бутерброд робити гарним, оригінально прикрашеним. Нехай дитина із задоволенням та цікавістю завжди відкриває шкільні ланч-бокси.

Порада 10. Розповідайте про калорійність
навчіть дитину рахувати калорії. Поясніть, чим можна замінити цукор. Не привчайте до жирних продуктів і поясніть, чим вони шкідливі. Дитина повинна оперувати цифрами.

Будьте здорові!

Модні дитячі сумки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Модні дитячі сумки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!

Читайте також