Головна Вагітність Жіноче безпліддя: причини та сучасні методи лікування

Жіноче безпліддя: причини та сучасні методи лікування

mamabook
120 Переглядів
Вагітність

Вагітність

За статистикою, понад 25% українських пар зіштовхуються із проблемою неспроможності зачати дитину. На жаль, із роками ці невтішні дані лише зростають. Цьому сприяє ціла низка негативних факторів: погана екологія, постійні стреси, неякісні продукти харчування, зловживання оральними контрацептивами, часті гормональні порушення. Проте сучасна медицина пропонує чимало способів вирішення цієї проблеми. І подружня пара нарешті здійснює свою мрію та стає щасливими батьками малюка. Дізнайтеся про способи лікування безпліддя та етиологію цієї патології в жінок.

Причини жіночого безпліддя

Оскільки гормональний дисбаланс є головною причиною неспроможності завагітніти, то жінки зіштовхуються із проблемою безпліддя частіше, ніж чоловіки. Адже жіночий організм гостро реагує на стресові ситуації. Збій менструального циклу та рання менопауза – часті діагнози серед сучасних жінок.

Жіноче безпліддя може мати багато різних причин, які можуть бути пов’язані з фізіологічними, психологічними, анатомічними факторами.

Що провокує жіноче безпліддя:

  • Дисфункції яєчників – полікістоз, вікові зміни в роботі залоз.
  • Проблеми зі статевими органами. Йдеть про такі вади матки, як рубець після кесаревого розтину, або інші вроджені аномалії, які можуть заважати вагітності.
  • Запальні захворювання: ендометріоз, запалення матки або придатків.
  • Проблеми зі шийкою матки, приміром, її відсутність або неспроможність шийки відкритися під час пологів.
  • Гормональні розлади. Це може бути дисбаланс у синтезі гормонів, захворювання щитовидної залози.
  • Інфекції: хламідіоз, гонорея або цитомегаловірус.
  • Аутоімунні захворювання: ревматоїдний артрит або системний червоний вовчак.
  • Вікові зміни, адже із віком відбувається природне зменшення кількості яйцеклітин у яєчниках та зниження рівня статевих гормонів, що призводить до безпліддя.
  • Психологічні причини: депресія, тривожність, стрес або емоційний дисбаланс, які можуть впливати на репродуктивну функцію.

узд

Методи лікування безпліддя у жінок

До ефективних сучасних методик відносять оперативне лікування (лапароскопія) та штучне запліднення. Який саме спосіб обрати, вирішує лікар-репродуктолог, враховуючи вік пацієнтів, результати їхніх діагностик.

Лапароскопія при лікуванні безпліддя

Це малоінвазивна хірургічна процедура, яка виконується з використанням лапароскопу – тонкої трубки з камерою на кінці. Метод застосовується при лікування деяких форм безпліддя у жінок, а саме:

  • Ендометріоз. Лапароскопічна хірургія може допомогти у видаленні зайвих залоз і тканин, аби поліпшити функцію яєчників і матки.
  • Запалення. Лапароскопія дозволяє видалити пошкоджені тканини, що можуть провокувати безпліддя.
  • Виправлення аномалій. Приміром, вроджених аномалій матки або яєчників. Або дефектів, які залишилися після попередніх гінекологічних операцій.
  • Видалення кіст яєчників. Ще одна причина, що порушує репродуктивній функції.

Лапароскопія може бути використана як окремий метод лікування безпліддя або в поєднанні з іншими методами –  такими, як стимуляція яєчників або штучна інсемінація. У більшості випадків пацієнти повертаються до повної активності через кілька днів після операції.

лікар

Що таке екстракорпоральне запліднення

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – це метод лікування безпліддя, при якому ооцити (яйцеклітини) збираються з яєчників жінки, запліднюються сперматозоїдом у контрольованих умовах в лабораторії, а потім пересаджуються у матку жінки для розвитку ембріонів. Цей процес може бути рекомендований для пар у випадку, коли медикаментозні та хірургічні методи лікування безпліддя були невдалими або неможливі.

Читайте також