Головна Вагітність Засмагання під час вагітності: поради та правила

Засмагання під час вагітності: поради та правила

mamabook
477 Переглядів

пляжПрактично кожна жінка любить засмагати, і вагітність цій справі не завадить, АЛЕ… На що слід звернути увагу вагітним жінкам – підкаже наш сайт для батьків mamabook.com.ua

Користь засмаги при вагітності
Сонячні ванни дають відчуття тепла і задоволення, сонячні промені прискорюють обмін речовин, покращають роботи всіх залоз, підвищують рівень гемоглобіну та укріпляють імунітет. Під впливом сонця в крові починає синтезуватись вітамін D, який особливо важливий під час вагітності для попередження рахіту у плода, а також для профілактики остеопороза вагітної жінки.

Сонячні промені – це ще й потужний природній антисептик. Тому в цілому, безперечно, засмагати дуже корисно для вагітної жінки. Проте в цей особливий і незахищений період для організму жінки потрібно засмагати максимально обережно, аби сонячні промені не стали причиною багатьох проблем зі здоров’ям та самопочуттям. Отже, ретельно виконуйте дуже прості правила засмаги.

Визначіть свій фототип

Якщо прослідкувати за процесом засмаги, то можна помітити, що в одних людей потемніння шкіри проявляється лише надвечір чи на наступний день, а деякі люди згорають під сонцем вже за годину. Все залежить від рівня меланіну в нашій шкірі, який визначає за-хисні властивості нашої шкіри. Тому за кількістю і розподілом меланіну, за кольором шкіри та її реакції на сонце було створено зручну класифікацію. Іншими словами – всі типи шкіри поділили на 4 основні групи, які ще називають фототипами. Залежно від того, до якого фототипу ви відноситесь, вам легко буде визначити, скільку часу вам можна знаходитись під дією сонця без шкоди для здоров’я.

I фототип. Це люди зі світлими очима (блакитні, світло-зелені, сірі), дуже білою шкірою та рудим волосся. Навіть мінімальне перебування на сонці у таких людей викликає опіки, а засмага на шкірі взагалі не з’являється.

II фототип. У цієї групи людей такої світла шкіри, очі та русяве волосся. Їм дуже важко отримати засмагу, така засмага змивається дуже швидко, шкіра лише ледь-ледь темнішає. Такі люди швидко згорають на сонці – достатньо 20 хвилин перебування на відкритому просторі.

III фототип. Люди з темним волоссям і темними очима. Колір шкіри – щось середнє між білою та смаглявою. Засмагають швидко, засмага тримається довго. Перебування під відкритим сонцем призводить лише до легких опіків. Можуть спокійно засмагати до 40-60 хвилин.

IV фототип. Це смуглі люди, з дуже темним волоссям і темними очима. Вони здатні засмагати, практично не отримуючи сонячні опіки. Засмага на шкірі таких людей виходить дуже насичена, майже бронзова, тримається неймовірно довго.

Зверніть увагу, що для страховки вагітній жінці потрібно не тільки визначити свій фототип, але й скоротити дозволений час перебування під сонцем на 25%. Адже сонячні опіки можуть спровокувати кровотечу матки у зв’язку з різким і неконтрольованим підвищенням тонусу м’язів, артеріального тиску.

номерные знакиНа фото: оригінальні номерні знаки на дитячі коляски (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Правила засмаги для вагітних

Правило 1. Засмагати вагітним бажано до 10 години ранку та після 17 годин – в період зниженої сонячної активності.

Правило 2. Вдень, в період піку сонячної активності (12-14 годин) приймати повітряні та сонячні ванни можна лише у затінку. Як відомо, світлі поверхні дуже сильно відбивають сонячні промені, тому навіть в тіні ви отримуєте чимало дозу променів. Наприклад, світ-лий пісок на пляжі відбиває до 40% сонячних променів. І сидячі на пляжі під шезлонгом, ви також засмагаєте! Ще більше променів відбиває вода, тому купатись в період сонячної активності також заборонено. Також не забувайте, що сонячні опіки – не єдина небезпека для вагітної. Літня спека може спровокувати і тепловий удар.

Правило 3. В жодному випадку не спіть на пляжі! Сонце швидко змінює своє розташування – і заснувши в затінку, вже через півгодини ви можете прокинутись в зоні дії прямих сонячних променів.

Правило 4. Уникайте одягу в обтяжку, а також не носіть літнього одягу з синтетики. Та-кий крій одягу і ненатуральні матеріали сприяють перегріву тіла.

Правило 5. Використовуйте максимальну кількість допоміжних зсобів – головний убор, окуляри, сонцезахисні креми, декоративну косметику з УФ-фільтрами.

Як рятуватись в спеку
Для того, щоб в спекотні літні дні почувати себе комфортно, рекомендується випивати не менше 1,5-2 л звичайно столової негазованої води. Дуже важливо не заміняти цю кількість рідини на солодкі води, чай чи каву. Саме вода у чистому вигляді допомагає оптимально нормалізувати водний баланс, обмін речовин. Якщо ви п’єте недостатньо, до це призводить до зменшення об’єму крові, що циркулюється, як наслідок – це призводить до підвищення рівня окситоцину (гормону, який викликає скорочення матки, а це може призвести до передчасних пологів).

В спеку, особливо на останніх місяцях вагітності, дуже часто виникають набряки. Якщо вони самостійно проходять після відпочинку, то небезпечними не вважаються. Якщо набряки виникли після сну і не зникають після відпочинку, то вам потрібно звернутися до лікаря. Звичайні набряки можна зменшити, якщо виключити з їжі як пересолену, так і недосолену їжу.

Окрім того, в спеку вагітним рекомендується 1-2 рази в день відпочивати, піднявши ноги вище рівня тулуба (наприклад, покласти на подушку).

Гарної підтримкою організму вагітної у літню спеку будуть зелений чай, овочі та фрукти, що містять антиоксиданти (яблука, морква), узвар. Вони нейтралізують продукти розпаду процесів обміну, який значно посилюються при високій температурі повітря.

конверт на выпискуНа фото: конверт з вишивкою на виписку (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також