Пластикові контейнери знайдуться в кожному домі. Вони дешеві та різноманітні в розмірах, тому й такі зручні в користуванні. Та чи безпечні?
Вчені довели, що харчовий пластик не є інертним матеріалом. Тобто із деякими речовинами він здатен вступати в хімічну реакцію. Ви помічали, як після деяких продуктів пластик назавжди змінює свій колір, стає темнішим чи мутним? На жаль, при таких реакціях можуть вивільнятися токсичні речовини. Тож неправильне використання пластикових судочків може спровокувати захворювання нирок, ураження печінки.
Що не можна зберігати?
У жодному випадку не кладіть гарячу їжу – будь-якого виду. Високі температури розплавляють пластик, а його мікрочастинки потравляють в їжу та отруюють її. Що особливо небезпечно, якщо в контейнер була налита гаряча рідка страва (суп, рідка каша із соусом).
Овочі та фрукти
Їх можна зберігати не довше 1 години. В ідеалі – в цілому стані. Розрізані овочі, фрукти пускають сік. Кислоти повільно роз’їдають пластмасу. Тож носити ці продукти на роботу в судочках не рекомендується. Загортайте фрукти, овочі, ягоди в паперові пакети, а салати кладіть у скляні контейнери.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: О котрій годині правильно снідати