Головна Світ мами Як святкують Великдень у різних країнах світу

Як святкують Великдень у різних країнах світу

mamabook
891 Переглядів
Пасха

пасхаУ різних країнах світу існують сотні великодніх звичаїв і традицій, які з’явилися відповідно місцевому менталітету людей або ще не забуті з часів наших предків.

Наприклад, у Болгарії на паску за дивною традицією, з вікон верхніх поверхів на вулицю викидаються сотні заздалегідь приготовлених глиняних горщиків з написаних на них добрими великодніми побажаннями. І потім кожен перехожий може взяти “на щастя” черепок від цього горщика.

Сучасні великодні традиції
Хоча є й ще більш “божевільні сучасні великодні традиції та звичаї”, наприклад, в Польщі раніше серед молоді було прийнято хлопцям в понеділок обливати холодною водою з відра дівчат, а дівчатам мстити їм у вівторок.

А у Франції видимо незадоволені дружини пішли ще далі і ввели звичай в понеділок на паску бити своїх чоловіків, зате у вівторок чоловіки могли їм відповісти сповна.

Але найбільшою і невикорінною традицією на паску навіть зараз, звичайно залишається всенародні гуляння і веселе святкування паски. У більшості країн світу паска відзначається як державних свято, хоча багато країн йдуть ще далі.,

В Австралії, наприклад, понеділок після Паски вважається також вихідним днем, а в більшості країн латинської Америки, Австралії, Великобританії, Німеччині, Канаді, Латвії, Португалії, Хорватії вихідним днем ​​також вважається п’ятниця перед пасхальними святами. А в Іспанії неробочим вважається мало не весь пасхальний тиждень.

Традиції великодніх яєць
Найвідомішими традиціями і звичаями святкування паски є звичайно традиції великодніх яєць та ігор з розфарбованими яйцями і прийняті практично у всіх народів світу.

Це раніше при виготовленні пасхальних яєць ретельно вибирали і використовували тільки безпечні харчові барвники і фарбували їх нехитрим однотонним візерунком, а потім рік ходили з розтертої яєчною шкаралупою в мішечку на щастя.

А зараз у деяких країнах Європи та на американському континенті прийнято ховати від дітей великодні яйця, які з самого пасхального ранку починають їх шукати по всьому будинку, що саме по собі перетворюється в гарну гру і чудове свято. Особливо немає межі дитячому щастю, якщо їм вдасться знайти те саме “гніздо пасхального кролика”, в якому він ховає всі свої солодощі та різнокольорові яйця.

Як відзначають паску в інших країнах
Немає меж різноманітності культурних традицій і звичаїв того, як відзначають паску в різних країнах, так наприклад у Швеції та Ісландії, крашанки вже виготовляють у вигляді красивих різноколірних картонних коробок, усередині яких зберігаються різні солодощі.

Великодні звичаї в Данії припускають загадування один одному чотиривіршів. Якщо людина вгадує автора чотиривірша, значить, отримує в подарунок пасхальне яйце, а якщо помилиться, то сам повинен подарувати подарунок тому, хто загадав чотиривірш. Чудова традиція, що підвищує рівень знань сучасно літератури.

В Італії, Німеччини і Бразилії практично всі пасхальні яйця виготовляються з шоколаду, а звичайні яйця вже практично не асоціюються з паскою, і вважаються архаїзмом і середньовічними забобонами. Такі шоколадні яйця дарують або в спеціальних кошиках, або ж просто весь тиждень об’їдаються різними солодощами та шоколадними цукерками, відзначаючи паску.

Як святкують Пасху в світі
В Ірландії взагалі дійшли до того, що винайшли свою дивну традицію дарувати більше великодніх яєць саме бідним верствам населення. Тобто, якщо ви є багатою людиною, то отримаєте в подарунок всього одне яйце, а якщо живете за межею бідності і в злиднях – цілих чотири яєчка. Така чудова, добра, підбадьорлива великодня традиція.

І тільки слов’яни примудрилися винайти сотні способів створення “крашанок” від фарбування морквиною або цибулевим лушпинням, і взагалі просто обклеювання спеціальними наклейками, купленими напередодні за пару копійок в супермаркеті.

При цьому іноді одночасно дозволяючи розписувати їх дітям звичайними фломастерами, щоб долучити і їх до цього великого великоднього таїнства святкування паски в Україні.

На цьому ми закінчуємо розповідь про звичаї і великодні традиції святкування цього світлого свята, але ж найголовніше це гарний настрій і справжня віра, які не замінити ніякими великодніми пасками або фарбованими яйцями.

эрудит, игра, ерудит, настільні ігри, гра, товарНа фото: Настільні ігри українською мовою (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також