У першу чергу, слід зрозуміти, що підвищення температури – це цілком природна реакція організму. У такий спосіб наш імунітет активується та починає боротися з патогенними вірусами, бактеріями. Тож збивати невисоку температуру тіла категорично заборонено. Небезпечним вже є показник у 38-38,5 градусів. У такому випадку, орієнтуючись на стан дитини, ви можете їй допомогти.
Що можна дати екстрено без лікаря?
Для малюків
Зовсім маленьким дітям, які в період підвищення температури відмовляються від їжі та води, рекомендується ставити ректальні свічки. Цей засіб ефективний, а також більш безпечний. Адже його дія зональна – дитині не доводиться приймати таблетки чи сиропи та пропускати їх через шлунково-кишковий тракт.
Для дошкільнят
Дошкільнятам та дітям 6-10 років можна запропонувати жарознижуючі сиропи. Вони приємні на смак, також швидко допомагають.
Для підлітків (від 12 років)
У такому віці вже можна давати таблетки. Проте навіть підліткам доцільно давати сиропи й ставити ректальні свічки. Особливо, якщо температура піднялася на фоні сильного болю в горлі та дуже слабкого фізичного стану.
Для зниження температури підліткам можна давати:
- Нурофен (ібупрофен).
- Панадол (парацетамол).
- Ефералган.
- Доломол.
- Тайленол.
Це ефективні засоби для боротьби з підвищеною температурою у період захворювання на гостру вірусну інфекцію, кишкові розлади, період після вакцинації. Дуже важливо не перевищувати дитячу дозу. Вона чітко вказано в інструкції відповідно до віку дитини. Ще один важливий момент – дотримуватися перерви між прийомом ліками. Інакше ви можете спровокувати передозування та погіршити стан дитини, організм якої й так ослаблений.
Що ще можна зробити?
Окрім прийому ліків, слід використовувати протирання шкіри дитини чистою водою. Допомагає велике вживання рідини – це чиста негазована вода, ромашковий чай, морс, настій шипшини, регідраційний розчин.
Регулярно провітрює приміщення. Слідкуйте, аби ноги були сухими й у теплі. Найкраще одягнути теплі шкарпетки з натуральної вовни.
Не змушуйте дитину їсти! Їй знадобиться багато енергії на перетравлювання їжі. Ці сили організм краще витратить на боротьбу з інфекцією. Пропонуйте дитині дуже легку їжу. Це овочевий чи курячий бульйон, варені яйця.
Коли слід викликати лікаря
Якщо висока температура тіла тримається понад 12 годин і вам не вдається її збити за допомогою таблеток – отже, розпочалася інтоксикація тіла. Важливо не затягувати й екстрено звернутися до лікаря. Усі ваші спроби самолікування в період інтоксикації будуть стрімко погіршувати стан дитини.
Коли слід звертатися до лікаря:
- Якщо висока температура піднялася в малюка віком до 6 місяців.
- При високій температурі з’явилися судоми.
- У дитини сильне зневоднення (сухі очі, губи, дитина марить).
- З’явилися зміни в стані – апатія, сонливість, галюцинації, надмірне збудження.
- Блювота.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Болить вухо в дитини – чим знеболити