Головна Здоров'я Як швидко вилікувати нежить

Як швидко вилікувати нежить

mamabook
733 Переглядів
Нежить

НежитьНежить супроводжує не лише осінньо-зимову застуду чи грип. Ознаки нежитю проявляються протягом року. Достатньо лише влітку посидіти під кондиціонером або на протязі. Які перевірені ефективні методи допоможуть швидко вилікувати нежить в домашніх умовах? Поради дає наш сайт Mamabook.

Причини нежитю

Для початку варто розібратися, що саме спровокувало закладення носа. Це наслідок запалення слизової. Слизу починає вироблятися значно більше, ніж зазвичай. Тому і з’являються симптоми нежитю.

Причини запалення слизової носа:
  1. Тривале переохолодження.
  2. Вірусна або бактеріальна інфекція.
  3. Різка зміна клімату (авіапереліт).
  4. Вплив алергенів.

Нежить через охолодження

На зміну режимів тепла-холоду реагують кровоносні судини. Слизова носа щільно покрита капілярами. Під впливом холоду судини різко звужуються, що дозволяє організму менше втрачати тепла. Але тканини потребує кисню, то на морозі капіляри змушені періодично розширюватися. А в умовах низької температури це небезпечно. Відбувається порушення в роботі слизових залоз. Так і починається нежить.

Інфекції

Це сезонне явище. Запалення слизової носа підключається до загальних симптомів ГРЗ. Патогенні віруси та бактерії пошкоджують слизову, викликаючи її набряки та запалення. У перші дні захворювання лейкоцити поспішають до слизової з метою вбити віруси. Слиз швидко стане густим, а ви не зможете нормально дихати.

Алергічний риніт

Алергени, потрапивши до носової порожнини, викликають закладеність та сильний набряк. Люди, схильні до алергічного нежитю, частіше страждають у період весняного цвітіння дерев.

Як зупити нежить? В залежності від його причин визначається оптимальний спосіб лікування.

Як ефективно позбутися від нежитю

Засіб від нежитю може бути медикаментозним або народним. Якщо у вас є мета – вилікувати нежить швидко, то рекомендується комплексний підхід. Поєднуючи обидва методи, ви зможете швидко вилікувати нежить вдома, не доводячи до ускладнень.

Медикаментозне лікування

Встановивши причину нежитю, підберіть засіб відповідної дії. Якщо вас турбує алергічний риніт, то вам потрібні протиалергічні препарати. Це не обов’язково повинні бути спреї. Таблетки також блокують реакцію гістаміну, який викликає алергію та закладеність.

При грипі та застуді нежить лікується противірусними засобами. Як тільки в оргіназмі буде вбитий збудник запалення, нежить проходить самостійно.

Випадки, коли нежить уже є хронічним процесом, потребують застосування гормональних засобів. Вони мають комплексну дію: прибирають запалення, підвищують імунітет, дають протиалергічну дію. Це можуть бути і краплі, і засоби у вигляді спрею. Призначають такі препарати при хронічному та алергічному риніті, поліпах, синуситі.

  • Приклади протизапальних засобів: «Рінітал», «Еріус», «Алерзин».
  • Приклади противірусних засобів: «Арбідол», «Віферон», «Терафлю».
  • Приклади гормональних засобів (глюкокортикостероїди): «Назарел», «Назонекс», «Аваміс».

Народні рецепти від нежитю

Обираючи, чим лікувати нежить, обов’язково доповніть домашню терапію народними засобами. Вони неагресивні, більшість із них підходять для діток та вагітних.

Рецепт 1. Промивання

Це ефективний перевірений засіб. Дозволяє вимивати зайвий слиз, гній. Має місцеву антибактеріальну дію. Результативність промивання дає лише при частому проведенні процедури: виконувати її потрібно не менше 4-5 разів на день. Чим промивати ніс при нежиті в домашніх умовах?

У склянці охолодженої кип’яченої води (32035 градусів) розведіть 1/3 ч.ложки соди та 1 ч.ложку морської солі. Налийте засіб в піалу, аби було зручно втягувати воду носом. Намагайтеся випускати рідину через рот, не ковтаючи.

Рецепт 2. Диво-рослина

Алое – найкращий та найбезпечніший засіб від нежитю. Викликає багаторазове чхання, дає сильний протизапальний ефект. Свіжий сік алое змішується у пропорції 1:1 з медом. Піпеткою закрапайте кожну ніздрю. Підходить для дорослих, вагітних та діток від 3 років.

Алое

Рецепт 3. Парова баня

Інгаляції – діючий спосіб в умовах дому. У широку каструлю налийте 2 л кип’ятку, додайте по 5 крапель ефірної олії ялівцю (або сосни) та лимону. Опустіться на відстані 20 см над каструлею, накрийтеся банним рушником. Робіть глибокий вдих та повільний видих. Інгаляцію важливо проводити протягом 10-15 хвилин по декілька разів на день.

Правила профілактики

Попередити захворювання простіше, ніж лікуватися. Це правило безцінне і у випадку з нежитем.

Як не захворіти:
  • Не переохолоджуйтеся, тримайте ноги сухими, а голову – в теплі.
  • У період сезонних застуд вживайте імуностимулюючі продукти – журавлина, часник, імбир, шипшина, цитрусові, квашена капуста.
  • Перед виходом на вулицю в період грипу змазуйте ретельно носову порожнину захисними протимікробними мазями («Біосептин», оксолінова).
  • Не контактуйте з хворими в період сезонних епідемій.
  • У домашніх умовах використовуйте ароматерапію. Начисуйте повітря ефірними оліями ялинки, грейпфруту, сосни, евкаліпту, ялівця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як лікувати горло вагітним

Читайте також