Головна Здоров'я Як швидко вилікуватися від застуди

Як швидко вилікуватися від застуди

mamabook
284 Переглядів

6 советов, как быстро вылечить простуду и гриппБільшість з нас недооцінює застуду. Ми сприяймаємо її як звичне сезонне захворювання, тому пізно починаємо лікуватися. Якщо ви хочете швидко стати на ноги та не мати ускладнень від застуди, то діяти потрібно комплексно і оперативно.

Що таке застуда
Застуда в середньому триває близько тижня. Найчастіше вона починається з болю в горлі, яка триває кілька днів. Пізніше з’являються закладеність носа, нежить, кашель.

У дорослих, як правило, трохи підвищується температура – до 37,2-37,5C, а у дітей вона може бути і вище. У перші три дні організм людини є розсадником вірусів, тому рекомендується протягом декількох днів залишатися вдома, щоб відпочити. Організм втомився від безперервного бігу і заслуговує декількох днів відпочинку. Інакше людина, яка підхопила вірус, який поширюється повітряно-крапельним шляхом, дуже легко може передати його далі і колегам, і членам родини, і людям, яких він зустрів протягом дня в магазинах, громадському транспорті та інших місцях.

Що зробити при застуді
Дуже важливо, щоб у кожного з нас був свій сімейний лікар, до якого можна звернутися в разі хвороби. Однак так само важливо, щоб ми самі були готові до такої ситуації і знали, як діяти при захворюванні. Тому доцільно, попередньо проконсультувавшись зі своїм лікарем, створити домашню аптечку з необхідним мінімумом ліків, які враховують особливості вашого здоров’я. Основний комплект повинен складатися з жарознижуючих засобів, вітаміну С, крапель або мазі для носа і таблеток від горла, які допомагають зменшити роздратування.

Правила користування домашньою аптечкою
Якщо ви в повсякденному житті не вживаєте ліки регулярно, слід звернути увагу на умови їх зберігання. Частина медикаментів потрібно зберігати в темному місці або в холодильнику, в оригінальній упаковці. Також необхідно пам’ятати про термін придатності і передбачених дозах, які відрізняються для дорослих, підлітків і дітей. Не зберігайте в домашній аптечці ліки, які ви не знаєте, як вживати – або з’ясуйте, для чого вони призначені, або викиньте. Під час вагітності можна приймати тільки ті ліки, які призначив лікар!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно харчуватися в період грипу та застуди

Перша допомога
У кожного в родині є свої традиції, як діяти при появі перших симптомів застуди та поганому самопочутті. Впливом має не тільки народна медицина як така, а й психологічний ефект, коли людина використовує натуральні засоби, які, на його думку, найкраще допомагають від застуди.

Одні п’ють тепле молоко з медом, інші – настойку імбирного кореня, треті – парять ноги у воді з гірчичним порошком. Всі ці способи корисні й необхідні, але слід пам’ятати про те, що симптоми застуди не можна запускати, тому все ж рекомендується відвідати свого сімейного лікаря у випадках, якщо самопочуття не поліпшується або симптоми застуди не опустяться через пару днів.

Проте, існує ряд заходів першої допомоги, які рекомендовані при застуді:

  • Трав’яний чай – відмінний засіб для лікування застуди. Рекомендується пити чай з липового цвіту, ромашки, листя малини, чорної смородини та інші чаї, які очищають, лікують і зміцнюють імунітет. В чай сміливо можна додати варення з малини і чорної смородини.
  • Вітамін С прекрасно підходить для загального зміцнення імунітету. Приймати його можна не тільки в складі харчових добавок, але і вживаючи в їжу свіжі фрукти, фруктові та овочеві соки. Під час хвороби вітамін С допоможе поліпшити самопочуття.

Температура при застуді
Підвищення температури тіла людини є захисним механізмом, за допомогою якого організм бореться з інфекцією. Тому, якщо температура не перевищує 38,5C, не рекомендується приймати протизапальні препарати, які її збивають.

Від болю в горлі добре допомагає полоскання відваром ромашки та іншими заспокійливими засобами. Популярним способом є також полоскання солоною водою, але це слід робити тільки в тому випадку, якщо в горлі є гній. В іншому випадку солона вода тільки ще більше дратуватиме запалене горло.

Якщо закладений ніс, необхідно зняти набряк. Тут стануть в нагоді рослинні препарати, які володіють знімає набряки і секретолчною дією, що допоможе швидше очистити додаткові пазухи носа.

Корисно пам’ятати, що найбільш точно встановити діагноз і підібрати лікування може тільки фахівець. Тому ліки, які видаються за рецептом лікаря, не рекомендується використовувати без підтвердження фахівця.Імуноукріпляючі медикаменти, наприклад, гомеопатичні засоби, які можна інтенсивно використовувати і в перші дні застуди, і для планової профілактики.

Не слід приймати антибіотики, якщо тільки їх не призначив лікар, так як вони лікують бактеріальні інфекції та ускладнення. Антибіотики не знищують віруси, які викликають застуду, а лише послаблюють мікрофлору організму, знищуючи корисні бактерії, які допомагають боротися з вірусами. Також особливу обережність слід дотримуватися при використанні ліків дітям і вагітним жінкам.

чашка, чашки, товар

Оригінальні подарункові чашки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також