Головна Здоров'я 10 популярних міфів про грип

10 популярних міфів про грип

mamabook
187 Переглядів

Как ухаживать за больным ребенкомУ нас грип – одне з найпопулярніших захворювань. Щороку мільйони українців страждають від цього сезонного недугу. Та чи вміємо ми правильно лікуватися? І які наші знання про цю хворобу є помилковими?

Міф 1: ГРЗ, ГРВІ і грип – різні назви однієї і тієї ж хвороби
Термін “гостре респіраторне захворювання” (ГРЗ) або “гостра респіраторна вірусна інфекція” (ГРВІ) охоплює велику кількість захворювань, багато в чому схожих один на одного.

Одним з респіраторних захворювань є гострий риніт або нежить. Він викликається цілим рядом споріднених вірусів, які називаються риновіруси. Грип викликається безпосередньо вірусом грипу (Myxovirus influenza). Типові ознаки грипу: раптове підвищення температури (39-40 °C), яка тримається 3-4 дні, озноб, сильний головний біль, біль при русі очних яблук, ломота в м’язах і суглобах. А ось нежить і біль у горлі, які зазвичай супроводжують інші ГРВІ, при грипі в перші дні захворювання не виражені.

Міф 2: лікувати грип безглуздо: ця хвороба не небезпечна і пройде сама собою
Ще й яка небезпечна. Захворювання грипом може мати летальний результат, особливо у маленьких дітей і літніх людей. Крім того, хвороба може залишити після себе різні ускладнення. Особливо грип підриває серцево-судинну систему, скорочуючи на кілька років тривалість життя.

Іронічний вислів “без лікування грип триває тиждень, а з лікуванням сім днів” містить частку правди. Але тільки не в тому випадку, якщо лікування розпочато вчасно. Особливо важливо запобігти розвитку грипу. Найгостріша фаза цієї хвороби спостерігається в першу добу після зараження. Ось тоді і треба починати лікування, а не після того, як висока температура протрималася кілька днів. Своєчасність лікування не тільки скоротить терміни хвороби, а й зменшить ймовірність розвитку ускладнень.

Міф 3: для людей з сильним імунітетом грип не страшний
Дійсно є люди, які не хворіють на грип. Така стійкість існує завдяки гарній спадковості і присутній у людини з самого народження. Однак таких щасливчиків одиниці. Решті лікарі рекомендують не нехтувати профілактикою захворювання. Людина може практично не хворіти і не застуджуватись, але це не є гарантією того, що чергова епідемія грипу обійде її стороною.

Міф 4: високу температуру необхідно негайно збивати
Поспішати збивати високу температуру не варто. Адже підвищена температура – це просто свідчення того, що організм бореться з хворобою. Інша справа, що деякі високу температуру переносять дуже погано. З’являється сильна слабкість, м’язові болі, ломота в суглобах. У таких випадках лікарі обов’язково рекомендують приймати жарознижуючі препарати, але не збивати температуру нижче 38°C.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно харчуватися в період грипу та застуди

Міф 5: грип найкраще лікувати антибіотиками
Антибіотики діють тільки на бактерії. Віруси нічого спільного з бактеріями не мають, отже, лікувати антибіотиками вірусні захворювання, в тому числі і грип, марно. Іноді на тлі ослабленого імунітету до вірусної інфекції може приєднатися вторинна бактеріальна інфекція. І тільки в такій ситуації лікар (і тільки лікар) може призначити курс антибіотиків.

Міф 6: щоб не захворіти на грип, достатньо приймати вітаміни і їсти більше цибулі, а також часнику, квашеної капусти і лимонів
Вітаміни – це чудово, але від грипу вони не врятують. Вітамінна профілактика носить загальнозміцнюючий характер і безпосередньо на вірус не впливає. Ефективність такого способу захисту від грипу – 45%. Оптимальним виходом стане комплексна профілактика, яка передбачає загартовування, імуностимулюючі препарати, вакцинацію і, звичайно, вітаміни.

Міф 7: щеплення дає 100% захист від грипу
Багато хто впевнений у тому, що після щеплення захворіти неможливо. Насправді це не так: ризик зараження залишається, але стає істотно менше. У середньому щеплення забезпечує захист на 80-90%.

Міф 8: щеплення може призвести до захворювання на грип
Жодна вакцина не викликає типового захворювання. У процесі вакцинації в організм вводять або ослаблений вірус, або його частини. Вірус, що міститься у вакцині, не може викликати захворювання, але може стимулювати організм до вироблення антитіл. Тому, коли в організм потрапляє “дикий” вірус, то не потрібно час для вироблення антитіл – вони вже є після вакцинації. Антитіла зв’язуються з вірусом і таким чином запобігають інфікуванню клітини і розмноженню вірусу. Завдяки цьому захворювання попереджається ще до його початку. Сучасні вакцини переносяться дуже легко, і після щеплення немає ніяких симптомів захворювання. Лише у деяких може з’явитися почервоніння в місці ін’єкції або незначно піднятися температура. Це, мабуть, самий неприємний наслідок від введення вакцини.

Міф 9: віруси грипу постійно мутують, значить неможливо передбачити, який з них буде в “моді”, створити вакцину, що захищає саме від нього. Всесвітня Організація Охорони здоров’я постійно досліджує переміщення вірусів по всьому світу і на підставі цього висловлює побажання розробникам вакцин. Навіть якщо прогноз виправдається не на 100%, вакцина все одно діє, оскільки більшість вірусів грипу мають спільні антитіла.

Міф 10: після початку епідемії вакцинацію проводити пізно
Оптимальним часом для проведення вакцинації проти грипу є осінній період з вересня по листопад. Найкраще прищеплюватися за 2-3 тижні до початку передбачуваної епідемії. Якщо з якихось причин вакцинація не була проведена вчасно, то її можна зробити і після початку епідемії, причому використовувати можна тільки вакцини з неживими вірусами. Однак якщо щеплення було зроблено тоді, коли людина вже була інфікованою вірусом грипу, але клінічні прояви ще не почалися, то вакцина може виявитися неефективною.

чашки, товар

Оригінальні подарункові чашки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також