Головна Малюки Як правильно одягнути дитину на хрещення

Як правильно одягнути дитину на хрещення

mamabook
343 Переглядів
хрещення

хрещення

Відповідь на це запитання турбує багатьох батьків, які хрестять свого першого синочка чи донечку. Дитина ще така маленька, що складно підібрати щось зручне і, разом з тим, тепле, приємне на дотик. І особливо важливо, у що  одягнути дитинку після купелі. На сайті інтернет-магазину https://babyshop24.com.ua/ ви можете підібрати хрестильний одяг на дівчинку і хлопчика, крижму для таїнства, конверти на виписку з пологового будинку.

Що потрібно враховувати при виборі хрестильного одягу

Під час виконання таїнства священик буде зістригати маленький пучечок волосся малюка, тому краще обрати не хустинку чи чепчик, а зручну шапочку. Якщо обряд хрещення буде супроводжуватись повним зануренням у воду, то потрібно буде швидко зняти з малюка увесь одяг, прийняти дитинку з купелі в крижму – і знову швидко одягнути. Тому обирайте хрестильний одяг, на якому мінімум зав’язок та гудзиків, поясків. Дуже зручний варіант – це хрестильні сорочечки, довгі плаття на дівчаток, бодіки.

Також потрібно, аби одяг не закрив повністю тіло малюка. Адже після купелі його ще чекає процедура миропомазання і молитви, тому дитинці будуть наносити миро спеціальною гумкою на ручки, ніжки, груди, лоб, ніс, вуха, очі. А це значить, що верхня частина сорочечки повинна легко відгортатись чи відстібатись (тобто не бути тісною або мати якісь прості зав’язки), а на ніжки можна одягнути пінетки, яке легко знімаються в потрібний момент.

Рекомендації щодо кольору хрестильного одягу:

  • священики радять, аби одяг на таїнство був білосніжним, допускаються відтінки кремового, бежевого;
  • якщо на одязі є вишивка, то слід обирати нитки червоного, блакитного кольорів;
  • вишивки на хрестильному одязі золотими нитками заборонені на церковних святах, проте допустимі срібні візерунки.

хрещення

Що таке крижма

Без цього аксесуара не обходиться жоден обряд таїнства. Крижма – це спеціальна ковдра/рушничок, яким витирають дитинку після того, як занурювали у воду. Крижма може бути з легкої тканини, наприклад, для літа піде бавовняна або ситцева крижма, а от для зими потрібне утеплене крижмо (махра).

Згідно традицій, крижму після обряду не можна прати. Свята вода на крижмі повинні висохнути самостійно, після чого крижмо складають і зберігають як оберіг дитинки все її життя. Також вважається, що купити крижму на хрещення повинна хрещена мати.

хрещення

Коли одягати на дитину хрестильний одяг

Краще за все одягнути хрестильний комплект ще вдома, зверху можна одягнути і кофтинку, комбінезон, особливо якщо дитинку хрестять в холодний період року. В храмі можна буде залишити лише хрестильний одяг.

До речі, часто молоді батьки запитують, чи можна, аби дитинки була в одязі та підгузнику. Так, звичайно, церковні правила не забороняють цього. Якщо в храмі дуже холодно, то ви можете тримати дитинку в теплому одязі аж до моменту занурення. Після чого дитинку залишити в хрестильній сорочечці або платті – до моменту миропомазання.

Також можна додатково загорнути в крижму. Часто і для хлопчиків, і для дівчаток випускають хрестильні набори, в яких, окрім хрестильних сорочок, є і штанці. Це і зручно, і тепло.

Читайте також