Головна Здоров'я Як підготуватися до здачі аналізу крові: 5 важливих правил

Як підготуватися до здачі аналізу крові: 5 важливих правил

mamabook
601 Переглядів
аналізи

аналізиАналіз крові є базовим і найрозповсюдженішим. Його призначають незалежно від віку, стану здоров’я чи прогнозованого діагнозу. Тож дуже важливо, аби результати були достовірними та інтерпретовані правильно. Наш сайт підкаже, яких 5 важливих правил слід дотримуватися.

Правило 1. Чіткі обмеження

Готуватися до аналізу крові слід за день до обстеження. Організм у ці 24 години потрібно розвантажити.

Що потрібно виконати перед аналізом крові:

  • Після узгодження з лікарем припиніть прийом ліків та БАДів за 24 години до взяття крові.
  • За 1-2 дні до аналізів не відвідуйте тренування, відмовтеся від важких фізичних навантажень. Адреналін, робота м’язів, активне руйнування білків, жирів та вуглеводі можуть сильно вплинути на результати.
  • За 1 добу відмовтеся від алкоголю в будь-якому вигляді – навіть у мінімальній дозі.
  • Не вживайте їжу мінімум 8 годин до аналізів. Здавати кров потрібно лише після якісного тривалого нічного сну. Якщо ніч була безсонною, то аналізи точно дадуть похибку.
  • Вранці перед аналізами не можна ні їсти, ні пити.

Правило 2. Не відвідуйте різні лабораторії

Будьте впевнені, що результати кожної лабораторії будуть відрізнятися. В одних випадках мінімально, а в інших – суттєво, аби замилитися про стан здоров’я. Усі лабораторії використовують різні реактиви та обладнання. Тож вам слід взяти за звичку відвідувати одну й ту саму лабораторію протягом багатьох років – так ви зможете чітко бачити тенденцію в аналізах. Якщо вам призначили аналіз крові до лікування та після пройденого курсу, то також слід здати їх в одній лабораторії.

аналізи

Правило 3. Здавайте кров вчасно

Є показники, які втрачають свою об’єктивність, якщо відкласти аналіз на майбутнє. Наприклад, тест на амілазу. У лабораторію слід йти не через тиждень після больового приступу в животі, а протягом 2 діб з моменту початку болю. Рівень амілази в крові починає наростати через 2-12 годин з початку загострення хвороби підшлункової залози, через 1 добу досягає свого максимуму, а через 3-4 дні повертається до нормального значення.

Правило 4. Попередьте лікаря

Лікар правильно розшифрує аналізи, якщо в нього буде достатньо інформації. Обов’язково повідомте, які БАДи чи лікарські препарати ви приймаєте, чи дотримуєтеся дієти, чи є хронічне захворювання. Якщо проігнорувати цю інформацію, то відхилення від норми можуть сягнути 20%. Ви ризикуєте почути від лікаря хибний діагноз.

Правило 5. Зберігайте спокій

Пере тим, як пройти в маніпуляційний кабінет, посидіть спокійно 20 хвилин, не виходьте на перекур, не спілкуйтеся по телефону. Ваша нервова система не повинна бути перезбудженою. Адже фізичний стан та стрес здатні впливати на результати аналізів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розшифровування аналізів: високий або низький рівень амілази

плашка

Читайте також