Головна Здоров'я Розшифровування аналізів: високий або низький рівень амілази

Розшифровування аналізів: високий або низький рівень амілази

mamabook
251 Переглядів
аналіз

аналізСеред біохімічного аналізу крові можна виділити 12 найважливіших показників. І дослідження на рівень амілази – один із найважливіших. Що означає її високий чи низький рівень? І які показники вважаються в нормі?

Що таке амілаза

Без цього ферменту ми би не змогли засвоювати вуглеводи. Коли вона не надходить до кишечнику, порушується травлення. Якщо у вас змінився кал і при цьому сильно болить живіт, можливо, є проблеми з підшлунковою залозою. Саме там виділяється основна частина амілази. Якщо залоза запалена, її протоки закриваються, тому амілаза попадає не в кишечник, а всмоктується у кров. І тому її рівень в аналізах зростає.

Важливо!

Майже половину всієї амілази в сироватці крові складає зовсім не та, яка утворилася в підшлунковій залозі. Тому, окрім загальної амілази, слід ще здавати амілазу панкреатичну.

  • Норма панкреатичної амілази – 8-53 Од/л (одиниць на літр).
  • Нормальний рівень загальної амілази – 28-100 Од/л (одиниць на літр).

судини

Що означає підвищений рівень амілази

Якщо у вас одночасно підвищена і загальна, і панкреатична амілаза – значить підшлункова залоза дійсно хвора.

Панкреатична амілаза підвищується у таких випадках:

  • Гострий панкреатит.
  • Загострення хронічного панкреатиту.
  • Важка форма цукрового діабету.
  • Травма або онкологія підшлункової залози.
  • Закупорка чи здавлювання протоків залози.
  • Розрив шлунку, гострий апендицит чи холецистит.

Якщо підвищений лише рівень загальної амілази, то лікарю слід шукати проблему в іншому органі. Наприклад, незначну кількість цього ферменту також виділяють слинні залози, товстий кишечник, скелетні м’язи, нирки, легені, яєчники.

диарея

Понижений рівень амілази

Це не завжди ознака гарного здоров’я. кількість ферменту знижується при важкому гепатиті, коли печінка просто не спроможна синтезувати білки, з яких потім утворюється амілаза.

Якщо вам раніше ставили діагноз «хронічний панкреатит», то рівень амілази нижче норми, напевно, свідчить про значну частину зруйнованої підшлункової залози. І у вас недостатня кількість ферментів.

Зверніть увагу

Інколи амілаза в крові підвищується через те, що не може пройти нирковий фільтр. Таке відбувається, якщо в плазмі з’являються білки, що зв’язуються з амілазою. Разом вони утворюються молекулу велику розміру, яку нирки не пропускають. Цей стан відомий як «крупна амілаза в крові». При цьому жодних симптомів цей феномен не провокує і через певний час минає самостійно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним “Но-шпу”?

плашка

Читайте також