Головна Здоров'я Як підготуватися до огляду в гінеколога: що можна і що не можна робити

Як підготуватися до огляду в гінеколога: що можна і що не можна робити

mamabook
1344 Переглядів
лікар

лікарВідвідування гінеколога є базовим оглядом, який необхідно проходити 2 рази на рік. Огляди із частотою раз на 6 місяців – ефективна профілактика ряду гінекологічних захворювань. Починати планові відвідування лікаря потрібно з юнацьких років, як тільки у дівчинки розпочнеться перша менструація. Для жінок візити до лікаря повинні бути регулярними, незалежно від віку та активності статевого життя.

Оскільки якість огляду в багатьох моментах залежить від підготовки пацієнта до візиту, важливо дотримуватися основних рекомендацій. Наш сайт Mamabook підкаже, як правильно підготувати до огляду гінеколога.

Що не потрібно робити перед оглядом

Не можна вживати алкоголь. Навіть незначна його кількість у крові провокує набряки. На затримку води, у першу чергу, реагують наші слизові оболонки. Набряки слизової піхви ускладнюють огляд для спеціаліста. Якщо алкоголь був прийнятий у великих дозах, то лікарю буде важко визначити дійсний стан вашого здоров’я.

Відвідувати сауну, гарячу ванну. У день огляду не можна виконувати гіпертермічні водні процедури. При тривалому впливі тепла в область органів малого тазу посилюється їхній кровообіг. Як і у випадку з алкоголем, тимчасово змінюється зовнішній вигляд та стан слизової.

Ставити грілку. Якщо у вас є скарги, больові відчуття знизу живота, то у день призначеного огляду не можна прогрівати больову зону грілкою. Тепло знизить біль, посилить набряклість слизової. Усе це не дасть можливості чітко поставити діагноз.

Відмовтеся від статевого контакту протягом 48 годин до запланованого візиту до лікаря. Після інтимної близькості посилюється робота слизової, підвищується кількість виділень. Як відомо, надмірна робота слизової – один із показників розвитку запального процесу. Лікарю буде важко визначити, чи є насправді симптоми хвороби.

 

Що потрібно робити перед візитом до гінеколога:

  • Згадати точну дату останньої менструації та її тривалість.
  • Записати скарги, дискомфортні відчуття, які турбували вас з моменту останнього планового огляду в лікаря.
  • Виписати назви препаратів, оральних контрацептивів, які ви тривало приймали в останні 3-6 місяців.
  • Подбати про особисту гігієну (поголити інтимні зони, прийняту душ якнайближче до запланованого візиту до лікаря).
  • Сходити в туалет завчасно і не терпіти огляд із наповненим сечовим міхуром.

Огляд та менструація

Зверніть увагу, плановий огляд не проводиться безпосередньо в момент місячних. Записатися до лікаря слід у перші дні після закінчення виділень крові. Винятком є лише ситуації, коли жінка скаржиться на різкі больові приступи та посилену кровотечу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли слід звертатися до мамолога

плашка

Читайте також