Головна Здоров'я Які ліки частіше підробляють?

Які ліки частіше підробляють?

mamabook
364 Переглядів
таблетки

таблеткиКупуючи ліки «з рук», через інтернет або в сумнівних аптеках, є ймовірність отримати підробку замість лікарського препарату. На жаль, таких випадків з кожним роком стає все більше. І з кожним роком зловмисники стають все більш досвідченими, хитрішими, і відрізнити справжній препарат від фальсифікату стає відповідно все складніше і складніше.

Що ж робити? Дієвий метод, який ми знаємо тільки один – звірка даних на сайті-довіднику медичних препаратів України. Довідник лікарських засобів має:

  • актуальну і правдиву інформацію про вітчизняних виробників
  • актуальну і правдиву інформацію про імпортні виробниках
  • є можливість звірки серійних номерів і реєстраційного номера МОЗ на даний препарат
  • і безлічі інших відомостей: про виробників, дешевших аналогах даного лікувального препарату, інструкції із застосування, опис «побочек» того чи іншого препарату та інше.

Ліки, що найбільш часто підробляють

Найчастіше підробляють «ходові» ліки, які йдуть без рецепта:

  • антигістамінні
  • антибіотики відомих марок
  • знеболюючі
  • протигрибкові
  • седативні

Найчастіше список поповнюють відомі препарати, назви яких «на слуху» і постійно «крутяться» в рекламі. Однак бувають і винятки. Як, наприклад, зовсім недавно – стався випадок закупівлі з-за кордону неякісного нейролептика, який «розійшовся» по аптекам міста. Шкоди препарат не ніс ніякої, але і користі… В результаті стався сплеск ускладнень і погіршень психічного стану у осіб, що приймають дані ліки. Лікарі забили на сполох, правоохоронці заметушилися і неякісний препарат був обчислений, виявлено та вилучено з аптек. Однак за цей час нешкідлива водичка, яка приймається за дієвих препарат, наробила багато біди. Адже, як відомо – різка відмова від нейролептика, без спеціальної знижуваної схеми, тягне за собою різке погіршення стану здоров’я психічно неврівноваженої людини.

Чим відрізняються «правильні» ліки від «неправильних»?

Яку користь, шкоду або побічні наслідки несуть підроблені ліки? Чи можуть вони зашкодити пацієнтові або всього лише відтягнуть момент одужання? Спробуємо розібратися.

Не секрет, що будь-яка таблетка містить не тільки лікарський препарат, а й певні наповнювачі, які і зраджують ліків вид таблетки, капсули або солодкого сиропу. Головна відмінність підробки – відсутність ось цієї самої діючої речовини. Тобто недорогі наповнювачі присутні, і через це не змінюється зовнішній вигляд, колір, смак препарату, а саме те речовина, завдяки якій відбувається одужання – найдорожча, тому і заощаджена зловмисниками.

Небезпека в даній ситуації може бути різного ступеня. Припустимо, якщо лікарський компонент просто відсутній, і ви випили анальгін без аналгетика – ваша голова продовжить боліти, просто нічого не зміниться. А ось якщо препарат призначений від серйозного захворювання, наприклад – нейролептик або антигістамінний засіб, які не подіють, ситуація складеться сумна…

Висновок такий:

  • Якщо вас насторожила ціна препарату – він коштує значно дешевше, «пробийте» його на достовірність на сайті medicament.com.ua
  • Якщо препарат (навіть незначно) відрізняється за зовнішнім виглядом, кольором, формою, має іншу упаковку або комплектацію, ніж той, який ви вже неодноразово купували – втратьте пару хвилин, щоб звірити дані по ньому на сайті-довіднику медикаментів
  • Якщо ви купуєте препарат вперше, і ще не знаєте – яку вибрати форму, дозування, якого виробника вибрати, заходите на сайт «Медикамент» (https://medicament.com.ua) за детальною інформацією.

Читайте також